XRP uzun vadeli Fiyat Analizi: 13 Eylül

coin yorum

Altcoin piyasası her zaman Bitcoin’in fiyat hareketlerini yansıtmıştır. Önceki hafta benzer bir duruma tanık oldu ve XRP’nin değeri ayın başından bu yana yüzde 20’nin üzerinde düştü. Bununla birlikte, uzun vadede, kripto bir aydan fazla bir süredir 0.24 – 0.29 $ fiyat aralığında işlem gördüğü için biraz yükseliş ivmesi kaydedebilir ve XRP, basın zamanında yukarı doğru bakıyor.

O sırada XRP, 10.9 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaydederken 0.242 dolardan işlem görüyordu. XRP’nin fiyatındaki hafif yükseliş 24 saatlik grafikte görüldü ve kripto fiyatı aynı dönemde yüzde 1,5 artarken 1,7 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydedildi.

XRP 1 günlük grafik

Kaynak: XRP / USD, TradingView

XRP’nin günlük grafiğine göre, madeni paranın fiyat hareketi, bir aydan fazla bir süredir azalan bir kanal oluşumunun parçası. Madeni paraya yönelik Temmuz ayı sonundaki yükseliş trendi, azalan kanalı başlattı ve Ağustos ayının başından bu yana, kripto para birimi fiyat aralığında sınırlı kaldı. Azalan bir kanalın patlaması çoğu durumda kripto para fiyatı için faydalıdır. Bununla birlikte, XRP’nin basın zamanı fiyat hareketi göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta oluşum içinde kalması muhtemeldir. Ayrıca, devam etme sürecinde, fiyat 0,265 dolarlık direnç seviyesine dokunmak için de yükselebilir.

Yazım sırasında XRP, destek seviyesini 0.234 $ ‘da test ediyordu. Bununla birlikte, düşüş baskısı artarsa, 0.208 $ ‘lık destek seviyesine bir düşüş de mümkündür.

Kaynak: XRP / USD, TradingView

XRP için göstergeler dikkate alındığında, güçlü bir yükseliş hissiyatının eksik olduğu görüldü. MACD göstergesi düşüş eğilimi göstermişti, ancak sinyal hattı MACD hattına doğru hareket ederken tersine dönme olasılığı kaldı. Dahası, RSI aşırı satım bölgesine daha yakındı, ancak nötr bölgeye doğru ilerlemek için hafif bir eğim gösterdi.

Kaynak: CoinMetrics

XRP için korelasyon grafiğine bakıldığında, altcoin piyasasının çoğuna benzer şekilde, Bitcoin’in fiyat hareketinin önemli bir etkiye sahip olduğu açıktır. Yalnızca geçen yıl, XRP ile BTC arasındaki korelasyon 0,70’ten 0,83’e yükseldi.

Sonuç

XRP’nin geçen ay çizelgelerdeki fiyat hareketi önemli bir düşüş trendi kaydetti. Göstergeler ve fiyat hareketi göz önüne alındığında, önümüzdeki haftalarda kripto para, oluşumda kalması muhtemel olduğu için fiyat açısından hafif bir iyileşme görebilir, ancak 0,265 $ ‘lık direncine doğru ilerleyecektir. Bununla birlikte, kayda değer bir yükseliş hissi varsa, XRP’nin fiyat hareketi oluşumdan kopabilir ve ikinci direnç seviyesine 0,290 dolara doğru ilerleyebilir.

 

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.