XRP Nedir, Nasıl Alınır? | Son Günlerin Popüleri XRP’nin Potansiyeli Nedir?

rp-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2012 Yılında ABD merkezli Ripple Labs tarafından geliştirilmiş para birimi olan Ripple, internet aracılığıyla para göndermek için kullanılır. Türk Lirası’nın yanında bir çok emtia ve kripto para birimlerinin ödemelerini destekler.

Bankaların, dijital borsaların, şirketlerin blokzincir teknolojilerini kullanarak düşük ücretli ve güvenli bir ödeme platformu olmayı amaçlar. 40 ülke, 300’den fazla finansal kuruluşla işbirliği yapması Ripple’ı güvenli yapıyor.

Ripple Net
Kullanıcılar bu platform üzerinden kendi platformlarını oluşturabilerek işlem yapabiliyorlar. Bu teknolojiyi bankalar ve finans kuruluşları da kullanıyor. Bu sistemlerde işlem yapmak gerçekten çok ucuz, RippleNet platformlarında ücretler 0.00001 Dolar gibi komik bir rakamdan oluşuyor. Ücretlerin düşük olmasının diğer bir sebebide siber saldırıları önlemek.

Potansiyel Bombası: XRP
XRP, Ripple Network’dan yapılan aktarımları temsil etmek için kullanılan bir tokendir. Amacını da daha önce bahsettiğimiz gibi fiyat aracılığı yapmak. 

Ripple’ın enflasyon gibi bir sorunu yok, Ripple bir çok kuruluşun güvendiği bir teknoloji, Ripple bir blockchain platformu değildir.

Ripple’ın eksi yönlerinden bahsetmek gerekirse Ripple Labs, toplam tokenlerin %60’ına sahip. Bu durum ise RippleLabs’ı XRP’nin tekeli yapıyor. Açık kaynak kodlu olması ise profesyonel hackerlar için pozitif bir yön olabilir.

XRP günlük süreçte %7, haftalık süreçte %34 değer kaybetti. Aylık süreçte ise %122 değer kazandı.

Son olarak Ripple’ın bir süredir SEC (ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu) ile bir dava içerisinde. Bu süreçte Ripple her geçen duruşmada zafer ilan etse de bazen bu zaferi yanlış kullanabiliyor. SEC’in açıklamalarına göre gereğinden fazla bilgi istendiği belirtilmişti. Yatırımcılar genellikle bu açıklamalarına yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 1.41dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!