Salı, Ocak 19, 2021

XRP Tabanlı Dev Cüzdan Gatehub ‘a Saldırı! Milyonlarca Kullanıcı Mağdur!

Xrp kripto para

Bir güvenlik araştırmacısı, iki web sitesinden 2,2 milyon kullanıcının şifre ve kişisel bilgilerinin sızdırıldığını açıkladı. Kişilerin, kişisel verilerinin güvenlik ihlallerinden etkilenip etkilenmediğini belirlemelerini sağlayan bir site olan  Have I Been Pwned’in kurucusu Troy Hunt tarafından aktarılan bilgilere göre; XRP Ledger protokolünü kullanan kripto para cüzdanı GateHub ’un kullanıcılarının kişisel bilgileri İnternet’e sızdırıldı. Ayrıca veri ihlali yaşayan sadece XRP kripto para GateHub değil. RuneScape bot sağlayıcısı EpicBot da müşteri verilerinin sızdırıldığı bilinen platformlardan bir diğeri.

Gatehub ‘a saldırı! Toplam 2,2 milyon hesap bilgisi ifşa edildi!

Toplam 2,2 milyon hesabı içeren bilgiler ifşa edildi. 19 Kasım’da bir güvenlik araştırmacısı ve Have I Been Pwned’ in kurucusu olan Troy Hunt, ele geçirilen verilerin XRP kripto para birimi tabablı cüzdanı GateHub ve RuneScape bot sağlayıcısı EpicBot’a ait olduğunun doğrulandığını bildirdi. Hunt’a göre, verilerin ilk ihlali, GateHub kripto para cüzdanındaki 1,4 milyon kullanıcı hesabının kişisel bilgilerini içeriyordu. İkinci veri ihlali ise, RuneScape bot sağlayıcısı EpicBot’a ait yaklaşık 800.000 kullanıcı hesabına ait verileri içeriyordu.

Çalınan bilgilerin; e-posta adresleri, şifreler, iki faktörlü kimlik doğrulama anahtarları, hatırlatıcı ifadeler ve cüzdan hash’larını içerdiği bildiriliyor. GateHub yetkilileri ise bir soruşturma kapsamında, cüzdan hash’lerine erişilmediğini dile getirdi. Gatehub veri ihlali ile ilk kez karşılaşmıyor. GateHub, daha önce 6 Haziran 2019’da yaptığı açıklama da 100 XRP Ledger cüzdanına saldırı düzenlendiğini duyurdu. Pltaform bu saldırıda 10 milyon dolar değerinde XRP çaldırdı. Teknoloji ve güvenlik ilerledikçe, bilgisayar korsanları sahtekarlık ve yaptıkları hack konusunda daha yaratıcı hale geldi.

XRP kripto para Tabanlı Cüzdan Gatehub böylesi bir saldırıyla ilk defa karşılaşmıyor!

Haziran ayında Gatehub, kripto para cüzdan kullanıcılarını hedef alan bir phishing saldırı olduğu konusunda uyarı yayınlamıştı. Şirkete göre, GateHub’ın cüzdan kullanıcıları GateHub’daki gibi görünen adreslerden kötü amaçlı e-postalar alıyorlardı: “gatehub.com” ve “gatehub.net”. Konuya ilgili Gatehub ile temasa geçildi, ancak basın tarihi itibariyle henüz bir cevap alınamadı. 

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.90
  THYAO.IS₺13.51
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.36
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.57