Pazar, Ocak 24, 2021

XRP, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi

Bitcoin, yazı yazılırken 23.980 $ ‘dan 22.900 $’ a düştü. Öte yandan XRP, 0,6 dolarlık bölgeyi geçemedi ve satıcıların baskısıyla karşı karşıya kaldı, XRP’nin bir kez daha 0,5 doları yeniden ziyaret edebileceğini görebilecek baskı olabilir. IOTA, Kısa vadeli hareketli ortalamalarının ikisinin altına düştü, Ancak 0,3 dolarlık psikolojik seviyeden sıçrayabilir. Son olarak, Dogecoin birkaç gün içinde parabolik hale geldi ve kazançlarının bir kısmını grafiklerde yeniden izlemeye hazırlandı.

XRP (RİPPLE)

XRP, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi: 21 Aralık

Kaynak: TradingView’de XRP / USD

XRP, %50 geri çekilme seviyesinin altına 0,46 $ ‘a indi, Ancak hemen hemen ertesi hafta yukarı doğru yükseldi. Piyasanın boğaları cesurca fiyatı 0,62 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarmaya çalıştı, Ancak başaramadılar.

OBV, Yerel zirvesini 0,78 $ ‘a kaydettiğinden beri XRP’nin arkasında istikrarlı bir satış hacmi kaydetti. Satıcılar XRP’yi düşürmeye zorluyordu ve 0,51 – 0,47 dolar bölgesi bir kez daha hayati öneme sahipti. RSI ayrıca, Piyasa yönünde ayılar lehine olası bir değişikliği belirtmek için 50’nin altına düştü.

%50 geri çekilme seviyesinin altına bir düşüş, XRP için daha önemli bir düzeltmenin başlangıcı olabilir ve 0,41 dolar ve 0,34 dolar geri çekilme seviyelerinin destek görevi görmesi bekleniyor.

XRP başka bir ralliye başlamadan önce satın alma hacminin toplanması gerekir.

Ripple CTO geçtiğimiz günlerde XRPL optimizasyonu için bazı “inanılmaz derecede cesaret verici” sonuçlar paylaştı.

IOTA

XRP, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi: 21 Aralık

Kaynak: TradingView’de IOTA / USD

Bitcoin’in yukarıda belirtilen fiyatı ayıları faaliyete geçirirken IOTA, 0.32 $ destek seviyesinde işlemekteydi. Kripto para biriminin fiyatını 0.3 $ bölgesi civarındaki likidite cebine itmeyi başardılar.

RSI bir süredir düşüyordu ve yazı yazıldığı sırada 40 değerini kaydetti. Son olarak, Stokastik RSI aşırı satım bölgesine düştü, Ancak bu mutlaka fiyatta ani bir sıçrama anlamına gelmiyor.

0.3 $ bölgesinin altındaki bir seans, IOTA’nın önümüzdeki günlerde 0.275 $ ‘a kadar düştüğünü görebiliriz.

Dogecoin [DOGE]

XRP, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi: 21 Aralık

Kaynak: TradingView’de DOGE / USDT

DOGE’nin dalgalanması için Fibonacci Retracement aracını kullanarak bazı önem seviyeleri vurgulandı. Yükseliş ivmesi bariz bir şekilde tükenmemiş olsa da, Piyasa kesinlikle aşırı satın alınmış görünüyordu.

MACD ve Sinyal hatları birbirinden oldukça uzaktı ve bu da yakın bir düzeltmenin muhtemel olduğunu gösteriyor. %61,8 seviyesinin 0,00379 $ ‘lık yatay destek ile nasıl hizalandığına bağlı olarak, Bu birleşme ve %50 geri çekilme seviyesinin DOGE’nin geri çekilmesini durdurması beklenebilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39