Çarşamba, Ocak 27, 2021

XRP fiyatında yüzde 91’lik ralliyi yönlendiren 3 faktör

XRP fiyatı, Bitcoin (BTC) ve Ether’i (ETH) yakalamaya çalışırken geçen ay yüzde 91 arttı. XRP rallisini tetikleyen faktörler arasında adres sayısının artması, Ripple’ın geri satın alma ve yeni ürün lansmanları olasılığı olduğu düşünülüyor.

XRP / USD haftalık grafik. Kaynak: TradingView.com

XRP adreslerinin sayısı artıyor

Zincir üzerindeki veriler, Blok zincirinde gerçekleşen etkinliği doğru bir şekilde yansıttığı için bir kripto para biriminin genel duyarlılığını tanımlamada faydalı olabilir.

XRP söz konusu olduğunda, Kripto para birimi ile etkileşime giren adres sayısı Kasım ayı sonuna kadar sıçradı. Bu trend, Kripto para 22 Kasım’da bir günde yüzde 27 artarken ivme kazandı.

XRP adreslerinin sayısındaki sıçrama. Kaynak: Santiment

Zincir içi analiz şirketi Santiment’in analistleri, 1 Mayıs’tan bu yana aktif adres sayısında bir günlük artış olduğunu bildirdi. en üst seviyeye ulaştığını iletti:

“Ripple fiyatı bugün yüzde 27 arttı ve XRP ağında işlem gören adres sayısı 1 Mayıs’tan bu yana bir günde (24.408) en büyük artışı gördü.

Fiyatla birlikte bazı nedenlerden dolayı aktif adres sayısı artabilir. Birincisi, XRP’yi biriktiren adreslerin sayısı da değer artışlarını artırabilir. İkincisi, blok zincirindeki kullanıcı aktivitesinde genel bir artış olabilir.

XRP

Ripple Geri alımlar fiyatı artırabilir

Ripple 2020’nin üçüncü çeyreğinde geri alım programı kapsamında 45,5 milyon dolar değerinde XRP satın aldı. Şirket, Bu girişimin sağlıklı pazarları teşvik etmeyi amaçladığını iddia etti.

Ripple, Önceki çeyreklerde XRP’yi geri satın almamıştı. Şirketin 2020 Q3 raporu şunları belirtti:

“2020 Q2 XRP Piyasaları Raporu Rippleis’te belirtildiği gibi ve sağlıklı piyasaları desteklemek için XRP almaya devam edebilir. “

Yeniden satın alma, alıcıların bir varlığa olan talebini artırabilir.

Ripple Yeni bir hizmet başlatabilir

Ripple Labs, Kasım ayı başlarında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine Paysting adlı bir ürün için başvurdu.

Marka başvurusunda Paystring, Para transferi almak ve yapmak için elektronik finansal hizmetler kategorisinde sınıflandırılan bir ürün olarak tanımlanmaktadır.

Yeni ürünle ilgili heyecan süreken, XRP geri alımları ve zincir üzerindeki verilerde görülen adres sayısındaki artış, XRP’yi son 16 ayda en yüksek seviyesine çıkaran ralliyi tetikleyen faktörler olabilir.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.264869dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.18
  THYAO.IS₺12.57
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.44
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.31