Çarşamba, Ocak 27, 2021

XRP fiyatı 0,90 Dolara sıçradı, Coinbase düştü!

XRP fiyatı, Kripto para borsası Coinbase’de 0,90 doların üzerine yükseldikten ve yaklaşık 30 saniyede düştü. Bu, XRP fiyatının Mayıs 2018’den beri gördüğü en yüksek seviye.

Coinbase kullanıcıları XRP çılgınlığına neden oluyor

Diğer borsalarda aynı seviyeler görülmediği için Coinbase kullanıcılarının rallinin nedeni olduğu düşünülüyor. XRP, Aynı sıçramada Bitstamp ve Binance’in üzerine ancak 0,79 dolara yükseldi.

Çöküşün ardından “Coinbase” hashtag’i Twitter’da gündem oldu.

Ripple Fiyat Endeksi: bir Ripple Kaç TL? (XRP TL)

XRP / USD 1 dakikalık grafik (Coinbase). Kaynak: Tradingview

Coinbase’in resmi durum sayfası şu anda her şeyin normal çalıştığını söylerken, Diğer bazı kaynaklar borsada sorun yaşandığını gösteriyor.

Coinbase hizmet kesintisi. Kaynak: Downdetector

Bu durumun nedeni nedir?

Anonim bir balinanın XRP’si için Ekim ayı sonunda sona erdi ve o zaman 50 milyon dolar değerindeydi. Bitstamp’a göndermesi Tetiklemiş olabilir. XRP / USD, O zamandan beri geçen haftadan bu yana yüzde 137 artışla parabolik bir yükseliş trendi gösterdi ve son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Popüler yatırımcı cryptoSqueeze, Fiyatların fırlamasından ve ardından gelen çöküşten önce, XRP’nin fonlama oranının negatife döndüğünü bildirdi ve bunu söyledi;

XRP / USDT’nin fonlama oranı FTX ve OKEx’te negatife döndü. Yanlış giden ne olabilir? “

XRP sürekli vadeli işlem sözleşmeleri için fonlama oranı, Binance’deki sırasında yüzde 0.01’de kaldı. Bu, yüzde 35’lik bir fiyat artışında bile alıcı ve satıcı arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Başlangıçta ralli kısa vadeli bir sıkışıklığa neden olsa da adını açıklamak istemeyen bazı kaynaklar. Coinbase’deki bazı piyasa yapıcılarının ralli çok uzun sürdüğü için emirlerini geri çektiğini söyledi.

Mevcut ralliye rağmen XRP, Ocak 2018’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinin hala yüzde 78 altında.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.264869dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.36
  THYAO.IS₺12.57
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.46
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30