Cuma, Şubat 26, 2021

XRP Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

XRP, fiyat grafiklerinde 0,3 dolarlık direnç seviyesi altında konsolide edildi. Aslında, SEC’in aleyhine açtığı dava haberinin ardından Aralık sonunda bu seviyenin altına düştü. Ripple XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı sorusuna yasal olarak itiraz eden bir soru. Birden fazla borsada listeden çıkarıldığı haberi, fiyatın da lehine olmadı. Bununla birlikte, o zamandan beri, XRP’nin bir kırılma görmesi muhtemel olan bir dizi yüksek düşüşler oluşturuyor.

XRP 12 saatlik grafik

XRP Fiyat Analizi: 23 Ocak

0,3 dolar seviyesindeki birden çok ret ile birleşen daha yüksek düşükler serisi, kusurlu bir yükselen üçgen modeli oluşturdu. Bu direnç seviyesinin üzerindeki bir hareket daha düşük geri çekildi ve aynı şeyi takiben kripto fiyatı 0,3 dolar seviyesinin altında konsolide oldu. Geçtiğimiz iki hafta XRP, 0,26 ile 0,3 dolar arasında değişti. Yazım sırasında, fiyat bu küçük aralığın orta noktasına yaklaşıyordu.

Ayrıca, ticaret hacmi düşmeye devam ediyordu ve bu da piyasanın kararlı bir hareket için güç topladığını gösteriyordu. Ergo, XRP, direnç seviyesinde güçlü bir red görebilir veya 0,3 $ ‘lık bir kırılma ve onu desteklemek için yeniden test edebilir.

Pazar Gerekçesi

XRP Fiyat Analizi: 23 Ocak

Göstergeler XRP için nötr bir ivme kaydetti. RSI 50’nin biraz altındaydı ve önümüzdeki günlerde aynı seviyenin üzerine çıkamaması, fiyatlarda da düşüşe eşlik edecek. Dahası, Müthiş Osilatör de çok zayıf düşüş ivmesi sergiledi.

Ancak, Stokastik RSI aşırı satım bölgesinden düzeltme yapıyordu. Yükselen üçgen modelinin yanı sıra – genellikle yükseliş eğilimi gösteren bir model – bu, XRP’nin bu önemli direnç seviyesini aşan bir hareket görebileceğini gösterdi. Eğer öyleyse, 0,36 dolar seviyesi hayati önem taşıyacak ve buradaki bir ret, büyük olasılıkla XRP’nin 0,3 doların altına düştüğünü görecektir.

OBV, alım ve satım hacimlerinin son birkaç hafta içinde aşağı yukarı eşit olduğunu öne sürdü. Her iki yöndeki bir artış, XRP için güçlü bir harekete işaret edecektir.

Sonuç

Bitcoin’in düşen fiyatları, XRP’nin 0,36 doları geçememesi ile aynı zamana denk geldi. Bitcoin için bir kurtarma, XRP’nin boğaları için olumlu bir şekilde çalışabilir. ABD kripto borsaları XRP’yi listeden çıkarmış olsa da, Japonya sadık bir müttefik olmaya devam ediyor ve SBI Holdings, token’ın güvenlik olarak sınıflandırılmasını kesin olarak reddetti.

Sonuç olarak, teknik göstergeler, XRP’nin çok fazla olumlu tarafı içerebilecek güçlü bir hareket için hazırlandığını gösterdi. 0,3 doları aşan bir kırılma çok önemli olacaktır.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.457482dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09