XRP Fiyat Analizi: 15 Nisan

XRP-Success-XRP-Lowers-Remittance-Costs-By-75-–-XRP
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP’nin fiyatı, ayın başından bu yana yenilenen yükseliş ivmesi gördü. Birçok zirveye kıyasla coinleri Kripto piyasasında XRP’nin yükselişi oldukça benzersizdi ve XRP, 5 Nisan’dan bu yana fiyatını yüzde 266’nın üzerinde artırmayı başardı.

Yazım sırasında XRP, 80 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle 1.75 dolardan işlem görüyordu ve bu da onu piyasadaki 4. en büyük kripto para birimi yapıyordu. XRP’nin piyasası, son 7 günde yüzde 93’lük bir fiyat artışına tanık oldu. İlginç bir şekilde, önceki haftanın yükseliş ivmesine rağmen XRP, basın zamanında hafif bir fiyat düzeltmesi kaydetti.

XRP 1 Günlük Grafik

XRP’nin fiyatı bir haftadan fazla bir süredir artıyor ve sonunda yeterince güçlü bir direnç seviyesine ulaşmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz üç gün içinde, kripto para, her seferinde başarısız olan 2$ fiyat seviyesini aşmak için birçok girişimde bulundu. Bu, kripto para fiyatı için düşüş işareti olmasa da, piyasadaki yükseliş momentumunun bir düşüş görmeye başlayabileceğini gösteriyor.

Böyle bir senaryoda, bir fiyat düzeltmesi beklenebilir ve bu, fiyatı 1,31$’lık acil desteğine itebilir. Bu fiyat aralığı en son 12 Nisan’da görüldü ve fiyatı tekrar yükseltmeye yardımcı oldu. Bununla birlikte, bu destek başarısız olursa, XRP, 0.85$ aralığına doğru düşebileceğinden, zor işlerinin çoğunun geri döndüğünü görebilir. Ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında önümüzdeki hafta böyle bir fiyat düşüşünün olup olmayacağını söylemek zor.

İlk destek önümüzdeki 48 saat içinde ihlal edilirse, yatırımcılar kısa pozisyonlardan yararlanabilir ve XRP’nin 0,8$ aralığına yakın kar elde edebilir.

GEREKÇE
XRP, bir haftadan biraz uzun bir süre içinde yükseliş momentumunda muazzam bir artış gördü. Ancak eğilim yakında değişebileceği için işlerde küçük bir düzeltme olabilir. İlginç bir şekilde, MACD göstergesi yükseliş eğilimini korumaya devam etti, ancak RSI aşırı alım bölgesinden çıkmaya başladı ve önümüzdeki hafta nötr bölgeye yönelebilir. Bu, yükseliş momentumunda bir düşüşe işaret edebilir.

SONUÇ
XRP, mevcut direnç seviyesini denemek ve aşmak için bir girişim daha yapabilir. Böyle bir girişim başarısız olursa, yakında acil desteğine yönelebilir. Tüccarlar için, bu seviye başarısız olursa, madeni parada kısa pozisyonlar açmak faydalı olabilir.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 1.47dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!