Salı, Ocak 19, 2021

XRP, Dogecoin, Bitcoin SV Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, fiyat listelerinde konumunu pekiştirmekten mutluyken, Altcoin piyasasının çoğu, bir dizi kripto para biriminin önemli ölçüde değer kaybettiği bir kan gölüne tanık oldu. XRP, anlaşılır bir şekilde, Dogecoin ve Bitcoin SV’nin ardından gelen en kötü sonuçlardan biriydi.

XRP

Kaynak: TradingView’de XRP / USD

Kripto piyasasının en popüler Altcoinlerinden biri olan XRP, son zamanlarda özellikle sonrasında fırtınanın tam ortasında yer aldı. Ripple ABD SEC tarafından Menkul Kıymetler Yasasını ihlal etmekle suçlandı. Söz konusu gelişme, halihazırda düşen değerlemesi daha da düşerek XRP’nin fiyatı üzerinde neredeyse felaket bir etkiye sahipti. Aslında, duyuruyu takiben XRP, fiyat listelerinde %54’e kadar düştü ve kripto para biriminin yakında bir dizi borsa ve işletme listesinden çıkarılabileceği spekülasyonlarını besledi.

Bununla birlikte, XRP’nin son zamanlarda piyasada olduğu düşüş eğilimini tersine çevirmek için çok az şey yapmasına rağmen, Basın zamanında bir miktar iyileşme oldu.

Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının çok üstündeydi ve söz konusu düşüşün altını çizdi; Sermayenin XRP piyasasından çıkmaya başlamasından sonra keskin bir düşüşün ardından, kurtarma girişimine rağmen Chaikin Para Akışı hala sıfırın altındaydı.

Ripple Cardano’dan Hoskinson geçtiğimiz günlerde sunulan gerçekler ve koşullar göz önüne alındığında XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını öne sürmesine rağmen, Bazı çevrelerden biraz destek alıyor.

Bitcoin SV [BSV]

Kaynak: TradingView’de BSV / USD

XRP gibi, Bitcoin SV de son 7 günde grafiklere düştü. Bununla birlikte, XRP’nin aksine, amortismanı o kadar önemli değildi ve BSV fiyat listelerinde %14’ün üzerinde düştü. BTC’nin yeni bir ATH’ye tırmanmasına eşlik eden kısa bir dalgalanmanın ardından, Bitcoin SV, kripto ticareti yerel zirvesinden oldukça uzak bir seviyede bir norm haline dönmüş gibi görünüyordu.

Bitcoin SV pazarındaki dalgalanma, Bollinger Bantlarının genişlemesi ile vurgulandı. Bununla birlikte, Awesome Oscillator’a göre, piyasa ivmesi minimumdu ve boğalar ya da ayıların yanında değildi.

İlk 10’da olmasına rağmen, Bitcoin SV hala birçok kişi tarafından şüpheyle görülüyor. Bununla birlikte, Calvin Ayre’ye göre, 2021 sonunda BSV’nin kurumsal düzeyde kendini kanıtladığını görecek.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: TradingView’de DOGE / USD

Kripto piyasasının en önde gelen meme-coin’i olan Dogecoin, epey bir yıl geçirdi. Geliştirme cephesinde rapor edilecek pek bir şey yokken, fiyat cephesinde, DOGE aktifti. Aslında, Bitcoin’in yükseliş hareketinin verdiği itici gücün arkasında, DOGE, Elon Musk’ın el değiştirmesinden sonra inanılmaz bir şekilde yükseldi. Twitter’da Dogecoin’i destekliyor. DOGE, söz konusu zam kendini tükettikten sonra kendini düzeltmek için hızlı davranırken, DOGE’nin en son Temmuz ayında görülen, kripto paranın sadece üç gün içinde %120 oranında yükseldiği bir ay olduğu belirtilmelidir.

Teknik göstergeler söz konusu olduğunda, MACD çizgisi grafiklerde Sinyal çizgisinin çok üzerindeydi ve Göreceli Güç Endeksi, aşırı satım ve aşırı alım bölgeleri arasında arabuluculuk yapıyordu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,475.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43