Ripple Davasında Yeni Gelişmeler | Ripple Artacak mı?

ripple
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karar SEC ve Ripple Dava, kripto topluluğu tarafından hevesle bekleniyor. Arka arkaya gelişmelerden sonra, dava sadece zamanla ilerliyor gibi görünüyor. Aynı konudaki en son gelişmede, davanın bireysel sanıkları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, ilgili hareketlerini reddetmek için SEC’in muhalefetine ilgili muhtıralarını sundular.

SEC, Muhtırasında, her iki yöneticinin de “yanlış” tekliflerinin “farkında” olduğunu savundu. Larsen yanıtında, SEC’in kendisine yönelik iddialarının “yasal olarak eksik” olduğunu ve değiştirilen şikayette iyi savunulan gerçekler tarafından “desteklenmediğini” savundu. Öte yandan Garlinghouse, SEC’in muhalefetinin, görevden alma hareketinde tespit edilen savunma eksikliklerini gizlemek için “ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış”, ancak “boş” bir çaba olduğunu iddia etti.

Her iki davalı da SEC’in, her iki yöneticinin de “bildiğini” veya “pervasızca göz ardı ettiğini” “göstermesi” gerektiğini iddia etti. Ripple’nin teklifleri ve XRP satışları menkul kıymet olarak tescil edilmesini gerektiriyordu ve bu işlemler “uygunsuz” idi. Aslında, Yargıç Netburn de teşkilata bunu yapması için talimat vermişti.

Garlinghouse ayrıca, düzenleyici kurumun kendisinin XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığından emin olmadığını savundu. Yöneticiye göre, bu kadar bariz olsaydı, “bariz” kayıt dışı menkul kıymet arzını durdurmak için Aralık 2020’den çok önce harekete geçerlerdi.

SEC’in şikayetinde ayrıca her iki davalının da XRP’nin bir “yatırım sözleşmesi” olduğunun “farkında olması gerektiğini” ve ellerindeki ripple’ları satma davranışı “uygunsuz” idi.

Larsen’e göre,

“Bu bir dolandırıcılık davası değil. Yardım ve yataklık tesis etmek için, SEC’in gerçek kusurlu bilgi veya pervasızlık iddiasında bulunması gerekir; bu, ancak kişinin bunun farkında olması halinde mümkündür. Ripple XRP satışı uygunsuzdu.”

Burada, muhtırasında Garlinhouse’un eylemlerinin yardım ve yataklık anlamına gelmediğini belirtmekte hızlı olduğunu belirtmekte fayda var.

Sanıklar ayrıca, federal düzenleyicilerin XRP’nin menkul kıymetler yasalarıyla “tutarsız” bir düzenleyici rejime tabi olan bir “para birimi” olduğunu iddia ederek, SEC’in 2017 yılına kadar kripto para birimleriyle ilgili belirgin bir düzenleyici eylemde bulunmadığını savundu.

Ripple’in şu anki CEO’su ise SEC’in “makul bir şekilde” bunu pervasızca göz ardı ettiğini iddia etmediğini savundu.

Muhalefet ayrıca Larsen’in onayladığını ve koordine ettiğini iddia etti. Ripple’in pazar satışları ve çeşitli dijital platformlarda XRP’yi tanıtma çabalarına katıldı. Yöneticinin avukatı, sırayla, savundu:

“Elbette Bay Larsen toplantılara katıldı ve çeşitli eylemleri onayladı ve CEO olarak görevi buydu. Bu, ilgili görevde tanımlandığı gibi önemli yardımın gerisinde kalmaktadır. SEC’in iddiaları, Bay Larsen’in istifa ettiği 31 Aralık 2016’dan sonra ortaya çıktı

Düzenleyici kuruma göre Garlinghouse, XRP’nin güvenlik tipi özelliklere sahip olduğuna dair “uyarılar” almıştı. Ayrıca, yöneticinin, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmayacağı konusunda “SEC’in hükmedeceği konusunda iyimser hissettiğini” iddia ettiler. Garlinghouse, yanıtında, yukarıda bahsedilen “yanıltıcı” iddiaları geçiştirdi.

Ek olarak, kullanarak Morrison – Avustralya Bankası Ltd.. emsal olarak davalılar, kendilerine karşı 5. madde iddiasının reddedilmesi gerektiğini savundular.

Ripple’ CEO’su, şikayetiyle “yasayı ters çevirmeye” çalışıyor sonucuna varıyor.

Larsen, kendisine karşı parasal yardım talebinin düşürülmesini talep ederek sözlerine şunları ekledi:

SEC’in şikayeti, münferit ihlalleri iddia etmiyor. Şikayetini zaten değiştirdi ve bir şans daha verilmemeli.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.861811dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!