Salı, Nisan 20, 2021

XRP Bankalar Tarafında Hiçbir zaman Kullanılmayacak!

Xrp

Coinmetrics.io CEO’su Nic Carter, kısa bir süre önce XRP ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bankaların kripto paralar ile olan ilişkilerini değerlendiren Carter, geleceği en çok tartışılan Kripto Para Birimi olan Ripple hakkında da konuştu. Bankaların XRP ’yi asla kullanmayacaklarını söyledi.

XRP Asla Kullanılmayacak!

Nic Carter öncelikle bankacıların kripto paralara karşı sergiledikleri tutumdan bahsetti. Carter bu açıklamasında bankacıların kripto paralar hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi ve şunu ekledi:

Bankacıların sevmediği bir şey varsa o da bankaların Ripple kullanacağı iddiasıdır. Bankalar asla Ripple kullanmayacaklar, bunun yapısal bazı gerekçeleri var (hem, XRP topluluğunun Basel III’ten haberi var mı?). Bankalar Ripple  kullanamazlar.

Tepkiler Büyüyor

Nic Carter bu açıklamaları yaptı yapmasına ancak kısa süre içerisinde epey büyük bir tepkiyle karşılaştı.

Ripple yönetimi tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin On-Demand Liquidity (eski adıyla xRapid) isimli, Ripple tabanlı ürününü kullanan 20’den fazla banka bulunuyor. Ripple ’ın ortağı olan bu bankalar aslında Carter’ın açıklamalarına doğrudan ters düşüyor.

Carter’a tepki gösteren isimler bu bankaların Ripple ’ı  kullandıklarını ifade ediyor ve bunu çeşitli içeriklerle desteklemeye çalışıyorlar. Bir kullanıcı örnek olarak Swell etkinliğinde yapılan bir sunumu örnek gösterdi:

Başka bir takipçi ise Carter’ın Basel III’ten bahsetmesine rağmen bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığını söyledi. Peru’da Ripple’ı kullanan şu bankanın haberini paylaştı:

Ripple’ın Fiyatı Bu Eleştiriler Yüzünden mi Yükselemiyor?

Ripple şirketinin kripto parası XRP, her ne kadar diğer kripto paralardan farklı olarak bir şirket bünyesinde hizmet veriyor ve birçok kesim tarafından “bu durum kripto paraların mantığına aykırı” şeklinde yorumlar alıyor olsa da ülkemizde de oldukça fazla yatırımcıya sahip olan en büyük 3. kripto para konumunda. XRP hakkında her geçen gün olumlu haberler medyada kendisine yer buluyor. Ripple ile ilgili her geçen gün olumlu haberler medyada kendisine yer bulsa da XRP fiyatı bu haberlere olumlu tepki göstermiyor.

Dünyanın en çok kullanılan ve 200’den fazla ülkede hizmet veren Moneygram ödeme yöntemi şirketi, Ripple ile ilgili olumlu açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz Haziran ayında RippleNet ağını kullanmaya başlayan ve ödemelerin yüzde 10’unu bu ağ üzerinden XRP kullanarak yapan Moneygram, bu oranı daha da arttırmak istediğini ifade etti.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes: “Kripto para ve Blockchain sektörünün en önlerinde yer alan şirketlerden biriyiz. Bu sayede saniyeler içerisinde milyarlarca doları kolay bir şekilde uluslararası olarak aktarabiliyoruz. Bu olağanüstü başarı, Ripple ile yaptığımız anlaşma neticesinde gerçekleşiyor.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in de değindiği SWIFT konusuna değinen Alex Holmes, artık bu teknolojinin çok yavaş kaldığını ve gelişen teknolojide bu aktarımların daha hızlı olması gerektiğini ifade etti. Geçtiğimiz günlerde Çin’in kripto parası da SWIFT gibi teknolojilerin artık çok eski ve yavaş olduğuna değinilerek “çözüm” olarak duyurulmuştu.

Tam da bu konuda çözüm getiren RippleNet ödeme ağı birçok şirketle anlaşma yapıyor ve ödemeleri hem hızlandırıyor hem de maliyetlerini azaltıyor.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96