XRP Balinalarının Fiyat Üzerinde Nasıl Bir Etkisi Var?

Ripple (XRP) 4
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP ve Ripple, SEC’in davasındaki gelişmeler ve Aralık ayından bu yana coin’in fiyat değerlenmesi sayesinde son birkaç aydır neredeyse her gün haberlerde yer aldı. Aslında, son birkaç gün içinde, balinalar büyük miktarlarda coin biriktirmeye devam etti.


XRP balinaları bir satın alma çılgınlığına girdi. Santiment, 23 Nisan’dan bu yana 1 milyondan fazla XRP’ye sahip 19 yeni adresin ağa katıldığını ortaya koyuyor.

Santiment’in verileri benzer bir şeye işaret ediyordu. Aynı şeyi Twitter’da doğrulayan teknik ve zincir içi analist Ali Martinez de vurguladı.

Martinez, “Daha fazla yukarı doğru baskı, bu kripto para birimini yeni yılın en yüksek seviyelerine taşıyabilir.” dedi.

Satın alma çılgınlığı, genel olarak kripto piyasası üzerinde olumlu bir etkiye sahipti ve altcoin, genellikle son birkaç aydır altcoin rallisine öncülük etti.

Kripto para birimi yalnızca geçtiğimiz hafta içinde neredeyse yüzde 40 artmıştı. Talep artışı veya “popüler talep” nedeniyle XRP’yi platformlarında yeniden listeleyen borsalar, XRP’nin devam eden rallisinde çok önemli bir rol oynamış olabilir.

Bir borsa, XRP’yi Çarşamba günü yeniden listeledikten sonra, token’ın borsadaki 24 saatlik hacmi 66 milyon doların oldukça üzerindeydi. Devam eden davadaki gelişmeler, yeniden listelemeleri arttırdı ve altcoin’in fiyatını da olumlu yönde etkiledi.

Bununla birlikte, XRP’yi satın alan balinalar, kripto para artışının arkasındaki ana faktör olabilir. 1 milyondan fazla XRP’yi tutan adreslerin sayısı yüzde 1,25 arttı ve 19’a yakın balina şimdi bu dönemde ağa katıldı.

Dahası, kripto paranın performansı da daha fazla XRP transferini harekete geçiriyor. 15 milyon doları aşan XRP, kripto borsasından sadece beş gün önce bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.

XRP için teknik göstergeler, fiyatın 71 milyar doların üzerinde piyasa değeri olan bir boğa koşusuna doğru ilerlediğini gösteriyor.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 1.36dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!