Salı, Mart 2, 2021

Stellar lumens Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

4 ve 7 Ocak arasındaki 60 saatlik bir pencerede Stellar, %200’ün üzerinde eşi görülmemiş bir büyümeye tanık oldu ve grafiklerde yıllık en yüksek 0.414 $ ‘a ulaştı. Yükseliş ivmesi yavaşladı, ancak XLM, 0.273 $ desteğinin üzerinde daha güçlü bir pozisyon tutmaya devam etti. Basım anında, Stellar 6.5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti ve şu anda CoinMarketCap’e göre 10. sırada yer alıyor.

4 saatlik XLM grafiği

Ticaret Görünümünde XLM / USD

4 saatlik Stellar grafiği, XLM’nin son 10 gün içindeki hareketini açıklıyor. 7 Ocak’ta zirveye ulaştıktan sonra, XLM alçalan kanalı geçerek yukarı yöne yöneldi. Bununla birlikte, toparlanma 0.334 $ ‘lık direnç altında durduruldu ve varlık 0.210 $’ ın altında başka bir yerel düşük yaşadı. Bununla birlikte, düşüş geçiciydi ve o zamandan beri, XLM yükselen bir üçgen oluşumunu sergiledi.

Şu anda bir destek görevi gören 50 Hareketli Ortalama ile, varlığın önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar 0,334 $ ‘lık direnci test etmesi gerekiyor. Ancak, yüksek ticaret hacmi eksikliği şu anda endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Pazar Gerekçesi

Ticaret Görünümünde XLM / USD

Gözlemlenen model yükselişken, piyasa göstergeleri çelişkili bir görüntüye işaret etti. Stokastik RSI, aşırı alım bölgesi yakınında bir tamamlama ve belirsizlik önerdi. Düşüş göstergesi tamamen küçük bir geçişte olduğundan, fiyat önümüzdeki birkaç saat içinde tekrar düşebilir.

Müthiş Osilatör veya AO, basın zamanında ne yükseliş ne de düşüş ivmesi ile net bir eğilim gösteremedi.

Bilanço içi hacim, güçlü ticaret faaliyetinin göstergesi olan, ancak potansiyel bir satış durumu taşıyan yüksek bir aralığa ulaşmaya devam ediyor.

Sonuç

XLM için 0.334 $ ‘ın altında kalmak zorlaşıyor, ancak token 24-48 saat boyunca 0.273 $’ ın altında konsolide edilmediği sürece, 0.414 $ ‘a doğru başka bir ralli olasılığı açık kalıyor. Genel ivme hala yükselirken, XLM bu haftanın sonuna kadar başka bir dalgalanma ticaretine tanık olabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19