Çarşamba, Kasım 25, 2020

Winklevoss Kardeşler, “Bitcoin milyarderleri” unvanlarını yeniden kazandılar!

On yıldan daha uzun bir süre önce Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg ile Facebook’un kendi fikri olduğunu iddia ederek hukuki savaşını kazandıktan sonra servetlerini kazanan Tyler ve Cameron Winklevoss, paralarının büyük kısmını o dönemlerde Bitcoin’e yatırmışlardı. Fiyattaki artış sayesinde “Bitcoin milyarderleri” unvanını geri aldı.

İkiz kardeşler 2013 yılında 11 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı ve bir süre sonra Gemini adında bir kripto para borsası açtılar. 2010 yapımı “Social Network” filminin yayınlanmasının ardından ünlenen 39 yaşındaki kardeşler, ilk olarak Bitcoin’in dramatik bir şekilde yükseldiği 2017’de milyarder oldu. Önde gelen kripto para birimi devam ederken keskin bir şekilde düştüğü için ikizlerin servetleri de büyük bir kayıp yaşadı. 2020 itibariyle ciddi bir şekilde toparlanan Bitcoin, yıl başından bu yana iki kattan fazla arttı. Kripto Haberin yayınlandığı 01.25 itibariyle para 15 bin dolara yakın seviyelerde. Fiyattaki bu artışın bir sonucu olarak Winklevoss’un Bitcoin serveti 1 milyar 500 milyon dolara yaklaştı.

Winklevoss Bitcoin satın alırken fiyat 120 dolar civarındaydı. Dolayısıyla en az 91000 BTC’ye sahip oldukları tahmin ediliyor.

Bitcoin’e yatırım yapmadılar

İkizler sadece kripto para birimi alanında Bitcoin’e yatırım yapmadılar. Aynı zamanda bir risk sermayesi şirketine de sahip olan Winklevoss, kripto para girişimlerine de yatırım yapıyor. Kardeşler, Bitcoin yatırımlarının yanı sıra Ethereum’a da yatırım yaptıklarını açıkladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,051.15dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺46.36
  THYAO.IS₺11.96
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.40