WhiteBIT CEO’su Volodymyr Nosov, Modern Kripto Para Piyasası Hakkında Soruları Yanıtlıyor

whitebit-ceo-nosov

2022 yılında kripto para birimleri, borsadaki durumu yansıtan meteorik bir değer düşüşü yaşadı. Böylesine köklü bir değişimin arkasında ne var? Peki kripto tüccarları ve yatırımcıları yakın gelecekte ne beklemeli?

Kharkiv merkezli WhiteBIT şirketinin CEO’su Volodymyr Nosov ile sorularınızı yanıtlamak ve kripto endüstrisinin içinde bulunduğu duruma ışık tutmak için buradayız. Mevcut durum hakkında ihtiyacınız olan her şeyi gerçek bir uzmandan öğrenmek için okumaya devam edin.

Kripto dünyasında şu anda neler oluyor?

WhiteBIT CEO’su “Kripto para birimleri, özellikle son zamanlarda oldukça değişken dijital varlıklardır” dedi. “Çin’deki birçok kripto madenciliği bölgesi operasyonlarını önemli ölçüde azaltıyor. Ukrayna’daki savaş da kripto kışına katkıda bulundu, çünkü yatırımcılar belirsiz zamanlarda riske duyarlı varlıklardan kaçınma eğiliminde. Tüm bu faktörler piyasayı etkiliyor” diye ekledi.

Pazarı yönlendiren faktörler nelerdir?

Kripto para birimi değerinde birkaç gün içinde %70’e yukarı doğru bir düzeltme meydana gelebilir. Bu nedenle, her tüccar veya yatırımcının bunun neden olduğunu anlaması ve AVAX-USDT gibi çiftlerin fiyat hareketlerini kısa sürede tahmin edebilmesi gerekir. İşte WhiteBIT borsasının kurucusu Volodymyr Nosov’un bizimle paylaştığı en kritik nedenlerden bazıları.

Dikkate alınması gereken ilk şey haberlerdir. WhiteBIT CEO’su Nosov, “Medya, kripto para birimi fiyat tahminleriyle ilgili bilgilerle halkı manipüle etmenin en etkili yoludur. Rastgele bir haber kitlesel paniğe ve korkuya neden olabilir”, diye ekledi.

Siyaset geriden takip eder. WhiteBIT kurucusu bizimle şunları da paylaştı; “Çeşitli siyasi durumlar kripto para sektörünün gerçek imajına ciddi zarar verebilir. Örneğin, Kore’nin borsa sistemlerini kapatmasıyla ilgili haberler kripto değerini grafiğin altına çekti.”

“Bir diğer önemli neden de güvenlik sorunları. Hacker saldırıları, birçok fon sahibinin fonlarını kaybetmesine yol açıyor. Bu tür olaylar zincirleme bir reaksiyon yaratabilir”, dedi.

Yine de Volodymyr Nosov, “Elbette korku faktörü, karşılıklı etki ya da teknolojik ilerleme gibi daha pek çok şeyin de durum üzerinde etkisi var. Ancak yukarıda bahsi geçen üç tanesi en öne çıkanlardır” diye belirtti.

Kriptoya yatırım yapmak güvenli mi?

WhiteBIT şirket CEO’su, “WhiteBIT borsasında kullanıcılarımızın güvenliğine özen gösteriyoruz. Borsamız tüm KYC ve kara para aklama karşıtı gerekliliklere uygundur. Ayrıca WhiteBIT üzerinde çalışmayı daha da güvenli hale getirmek için kimlik doğrulamasını geçmenizi ve ek bir güvenlik katmanı olarak iki faktörlü kimlik doğrulama eklemenizi öneririz.

Yine de bilgisayar korsanlarının saldırıları veya veri sızıntılarıyla ilgili haberler günümüzde nispeten yaygın olduğundan, güvenilir bir borsayı dikkatlice seçmelisiniz”, şeklindeki görüşlerini paylaştı.

Şu anda kriptoya yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

Volodymyr Nosov, “Satın alma için en iyi zaman, buna hazır olduğunuz zamandır. Daha önce de söylediğim gibi, dijital varlıklar oldukça değişkendir. Eğer risk almak istiyorsanız, öncelikle neye yatırım yaptığınızı anladığınızdan emin olun ve bir strateji geliştirin. Unutmayın, asla kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla yatırım yapmamalısınız”, diyor.

WhiteBIT borsası hakkında bilgi

Whitebit-Trade

WhiteBIT, 2018 yılında Volodymyr Nosov tarafından Kharkiv, Ukrayna’da kurulmuş olan Avrupa’nın en büyük kripto borsasıdır. Volodymyr Nosov şirketin CEO’sudur.

Başlangıçta Ukrayna merkezli küçük bir şirket, kullanıcıların dijital varlıkları alıp satmasına olanak veren bir platform kurdu. Bugün, sadece Kharkiv’de değil, sektörde lider konuma eriştiler. Bağımsız bir Hacken denetimine göre WhiteBIT, dünya çapında en güvenli 2 borsadan biridir.

WhiteBIT kripto borsası, 20 kata kadar kaldıraçla marj ve vadeli işlemler, kazançlı bir referans programı, SMART Staking için en yüksek gelir oranları, Demo Token ismiyle sunduğu, alım satımın nasıl yapılacağını öğrenmek için ücretsiz bir token ve daha birçok farklı özellikleriyle piyasada tanınmaktadır. Ukrayna’nın Kharkiv kentinden gelen şirketin şu anda 600’den fazla kurum içi uzmanı ve dünya çapında yaklaşık 3 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version