ripple moneygram

Western Union, Ripple ortağı MoneyGram’ı satın almak istiyor

Dünyaca ünlü para transferi şirketi Western Union'ın Ripple'ın hissedar olduğu ve önemli iş ilişkileri bulunduğu MoneyGram'ı satın almak istediği haberleri yayıldı!
Dünyaca ünlü para transferi şirketi Western Union'ın Ripple'ın hissedar olduğu ve önemli iş ilişkileri bulunduğu MoneyGram'ı satın almak istediği haberleri yayıldı!

Para transferi devi Western Union’ın başka bir para transferi şirketi MoneyGram’ı satın almayı teklif ettiği belirtiliyor.

Bloomberg’e göre, nihai karara henüz ulaşılmadı ve Western Union, konu raporuna yakın kaynaklar olarak herhangi bir anlaşma yapılmaksızın geri çekilebilir. Haberlerden sonra, MoneyGram’ın hisseleri yüzde 50’den fazla arttı.

Bilindiği gibi Ripple “MoneyGram’da” yüzde 9.95 bir hisse payına sahiptir. Aynı zamanda MoneyGram, Ripple ile farklı alanlarda derin işbirlikleri var. Anlaşmanın gerçekleştirilmesi bu açıdan ilginç olacaktır.

Western Union önceleri Ripple ile bir pilot program yürütmüştü. 2018 yılında yapılan denemeler sonunda bir basın demeci veren CEO Hikmet Ersek, testler sırasında XRP hakkında bahsedilen verimliliği göremediklerini ifade etmişti. Ersek, Ripple’ın mevcut sistemi üzerinde gerçek bir verim artışı görülebilirse, şirketinin çözüm için XRP’yi kullanmayı düşüneceğini aktarmıştı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.