Çarşamba, Ocak 27, 2021

Wall Street’in Bitcoin ve diğer kriptolara olan ilgisinin ardında ne var?

IBC veya Uluslararası Blockchain Danışmanlık Grubu Başkanı Khurram Shroff, Kripto para birimlerinin gelecekte külçenin yerini alabileceğine inanıyordu. Wall Street’in kripto pazarlarına “yenilenen ilgisi” hakkında konuşan Dubai merkezli yönetici, Bitcoin’in kıtlığının bu tür pazarlarda “canlılığın korunmasına” yardımcı olduğuna da inanıyordu. Shroff bir raporda şunları söyledi:

Merkezi olmayan kripto para birimleri, sadece bir yıl önce imkansız görünen Wall Street’e yeniden ilgi uyandırıyor.

Girişimci, bölgedeki en büyük Bitcoin miktarı olan tahmini bir milyon BTC’ye sahip. Ayrıca şunları söyledi:

Bitcoin arzı 21 milyon olarak sınırlandığından, külçe piyasaları baskı altında çatladığında kripto piyasasında canlılığın korunmasına yardımcı oldu.

21 Kasım’da, Shroff’un IBC grubu, Ethereum’un yükseltmesinin başlatılmasını desteklemek için ETH 2.0 hissesine 10 milyon dolar yatırım yaptı. Yatırımla ilgili olarak Shroff, Blockchain teknolojisinin tüm işlemleri değiştireceğine inanıyordu.

Ethereum 2’nin dağıtılmış fikir birliği modelinin yeniliğe yol açacağını iddia etti ve Ethereum 2.0 için Proof-of-Stake modelinin büyük sunucu çiftlikleri gerektirmediğinden, Bunun daha çevre dostu olacağını açıkladı ve ekledi:

Bu, kripto piyasasının çağdaş dünyanın sürekli gelişen ihtiyaçlarına adapte olmanın ne kadar yetenekli olduğunu gösterme şeklidir.

Ek olarak, Shroff şeffaflığı “Blok zincirinin temel taşı” olarak nitelendirdi ve bu teknolojinin Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ekonomisi üzerinde olumlu bir etkisi olacağını söyledi:

Yaygın uygulama [of blockchain technology] Ulusal düzeyde, BAE’nin bilgiye dayalı bir ekonomiye geçişini hızlandırmada çok önemli bir rol oynayacak olan insan merkezli yönetişim ve finansal demokratikleşme için elverişli.

BAE, Blockchain teknolojisinin benimsenmesine, özellikle de işlemlerin yürütülmesine yardımcı olmak için Emirates Blockchain Strategy 2021 ve Dubai Blockchain Strategy adlı iki yaklaşım başlattı. Emirates Blockchain Stratejisi 2021’in önümüzdeki yıla kadar “Hükümet işlemlerinin yüzde 50’sini blockchain platformuna” dönüştürebileceği söyleniyor. Öte yandan Dubai Blockchain Stratejisinin, Dubai şehrini blockchain ile “Tamamen” “güçlendirmesi” gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 29,842.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61