Vitalik Buterin’in Şaşırtan Dogecoin (DOGE) Kazancı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir podcastte Dogecoin (DOGE) yatırımından elde ettiği kazancı açıkladı.

vitalik buterin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aralık 2013’te oluşturulan Dogecoin, o zamanlar popüler olan Shiba Inu köpek temalı internet şakalarının popülaritesinden yararlanmayı amaçlıyordu. Vitalik, Dogecoin’i kripto varlık ekosistemindeki ilk “eğlence kripto para birimi” olarak tanımlıyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir podcastte 2016 yılında Dogecoin’e yaptığı 25.000 dolarlık yatırımdan 4 milyon dolardan fazla kar elde ettiğini açıkladı.

Buterin, bu paranın tamamını bağışladığını belirtti.

Buterin, DOGE çevresindeki topluluktan etkilenirken yatırım yaparken ciddi bir tezi olmadığını söyledi:

İnsanlar ilk başta Dogecoin’i çok ciddiye almadılar. “Dogecoin’e 25.000 yatırdığımı anneme nasıl açıklayacağım?” diye düşündüğümü hatırlıyorum. Kripto para birimiyle ilgili tek ilginç şey köpek logosuydu. Ancak, şimdiye kadar yaptığım en iyi yatırımlardan biri oldu.

Buterin, DOGE’nin sonraki yıllarda oldukça iyi performans gösterdiğini ancak Elon Musk’ın son zamanlarda neden olduğu spekülatif çılgınlığa hazırlıksız yakalandığını açıkladı.

2020’nin sonunda Elon Musk, Dogecoin hakkında konuşmaya başladı ve kripto para biriminin piyasa değeri 50 milyar dolara fırladı.

Dogecoin’in Singapur’daki kapanma sırasında bir günde yüzde 775 artışla 0,008 dolardan 0,07 dolara yükseldiğini hatırlatan Buterin, şunları ekledi:

DOGE birikimimin yarısını satarak 4.3 milyon dolar kazandım ve bu parayı GiveDirectly’e bağışladım. Bunu yaptıktan birkaç saat sonra DOGE fiyatı 0.07 dolardan 0.04 dolara düştü.

Vitalik Buterin, DOGE’yi o zamanki en yüksek fiyattan sattıktan sonra “büyük bir yatırımcı” gibi hissettiğini de söyledi.

Ethereum kurucu ortağı hala yatırımının geri kalanını elinde tutuyorsa, bu yatırımın miktarı bugün yaklaşık 20 milyon dolar.

Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$ 0.315564dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!