Visa’dan Kripto Para Hamlesi!

images (35)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal hizmetler şirketi Visa; Bitcoin, Stablecoin ve merkez bankası dijital paraları hakkında planları olduğunu ve hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. 

Kripto paralara karşı olumsuz tutumuyla bilinen Visa CEO’su Al Kelly, kripto para sektörüne yönelik planlarını gerçekleştirme konusunda kararlı olduklarını vurguladı. 27 Nisan tarihindeki bir görüşmede açıklamalarda bulundu.

Geçmişte kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanacaklarını duyuran CEO, şimdi ise kripto para sektörü hakkında bazı stratejileri olduğunu söyledi.

5 farklı alana odaklandıklarını ve çok iyi hazırlandıklarını söyleyen Kelly’nin açıklamaları şu şekilde:

“Kripto paralar, finansal kurumlar için kripto ile ilgili API’ler ve sabit coin’ler ile CBDC’ler vasıtasıyla yapılan ödemeler… Bunlar ciddi şekilde eğildiğimiz ve ilgilendiğimiz alanlar… Gerçekten iyi pozisyon almış durumdayız”

Dijital para için hangi merkez bankasıyla iletişime geçtikleri belirtilmedi. Fakat bu dijital paranın tüketicinin ve merkez bankasının gözünde güvenilir olması gerektiği vurgulandı.

“CBDC’lerin gerçekten bir değerinin olabilmesi için tüketicinin gözünde güvenli kalması gerekir ve bizim burada çok uzun zamandan beri vâr olan bir tecrübemiz söz konusu. İkinci önemli konu ise tabii ki bu tür paraların kullanım alanlarının olmasıdır. Merkez bankalarıyla bu anlamda görüşmelerimiz devam ediyor. Kamu kurumlarıyla özel sektörün ortaklaşa çalışabilmesi burada kritik bir rol oynamaktadır.”

Visa’nın bu açıklaması kripto paraların hayatımızda yer almaya devam edeceğini ve hatta ana kabul hâline gelebileceğini gösterir nitelikte.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!