Salı, Nisan 20, 2021

Visa B2b Connect transfer ağını duyurdu!

Visa B2B Connect adı verilen ağ, finansal kuruluşların sınır ötesi ödemelerini daha hızı ve daha düşük işlem ücretleriyle yapmaları için Visa Inc. tarafından kuruldu.

Visa B2B Connect ile, gönderici bankadan alıcı bankaya doğrudan işlemlere imkan verilecek. Normalde bunun için arada üçüncü aracı bir banka bulunuyordu. Artık buna ihtiyaç kalmayacak.

Visa B2B Connect
Visa B2b Connect

Şirket ilk etapta Chain isimli blockchain startup şirketi ile yeni bir platform için çalışıyordu ancak nihayet Linux Vakfı liderliğinde bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı defter teknolojisi olan Hyperledger Fabric ‘i tercih etti.

Visa B2B Connect, Kripto Paralar ile Boy Ölçülebilecek mi?

Şirket, B2B Connect ile kripto paraların transfer hızına yetişecek mi göreceğiz. Ancak bundan önce bu durum gündeme geldiğinde Visa CEO’su Al Kelly. “Kripto paraları tehdit olarak görmüyoruz, ancak o alana da girmemiz gerekiyorsa gireriz” demişti.

Visa Nedir?

Visa bir kredi kartı sistemi olmayıp mevcut likite (nakit para)nın bankalar arası ve bankalarla marketler arası network ağına sahip ilk dijital para işlemi yapılmasını sağlayan uluslararası işletmeler arası para likite akışını sağlayan elektronik bankacılık işlemidir.

Kredi kartı, bankaların ve bazı finansman kuruluşlarının müşterilerine verdiği; anlaşmalı POS cihazı bulunan alışveriş noktalarında ödeme amaçlı veya banka ATM’lerinden nakit avans çekmek amaçlı kullanılabilen; yapılan harcamaların aylık olarak bankaya tek seferde ya da taksitlerle ödenmek zorunda olunduğu, nakit paraya alternatif bir ödeme aracıdır.

Genel uygulamada dönemsel borç tutarının belirli bir oranı asgari ödeme tutarı olarak belirlenir. Müşteri en az bu tutar kadar ödeme yaptığında kalan borç tutarına banka tarafından belirlenmiş olan alışveriş veya nakit avans faizi aylık olarak işletilir.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96