VISA Kripto İçin Çok Büyük Adımlar Atmaya Hazırlanıyor

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Merkezi ödeme sistemlerinin önde gelen isimlerinden birisi olan VISA, kullanıcıların kullandığı kartların kripto bağlantılı olanlarının, kripto işlemlerinin 2021’in ilk iki çeyreğinde 1 Milyar doları aştığını açıkladı.

Ödeme ve kripto para borsası devi Coinbase, Circle ve BlockFi ile birlikte kartlarını kullanarak kripto üzerinden marketten, akaryakıta her türlü işlemde kullanılma olanağı sağlıyor. Sektörün önde gelen isimlerinde VISA ağındaki kripto harcamalarının içerisinde bulunduğumuz yıl itibari ile neredeyse ikiye katlandığını açıkladı.

Kripto piyasasını geliştirmek için çok çalışıyoruz

CNBC’ye konuşan Vısa CFO’su Vasant Prabhu, ilerleyen zamanlarda kriptoyu en kullanışlı para birimi haline getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti ve ekledi : “Kripto para birimini daha kullanışlı ve diğer tüm para birimlerine daha çok benzeyen bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz.”

Ödeme işleme devi, kripto varlıkların Visa’nın olduğu her yerde insanların rahatça harcamasını kolaylaştırmak için dünya çapında bir çok kripto işletmesiyle ortaklık kurduğunu açıkladı.

Prabhu, “Bu çeşitli düzenlenmiş borsalarda kripto para satın alan insan ağımızda çok fazla hacim görüyoruz ve görebildiğimiz kadarıyla bu trend devam ediyor” dedi.

Visa, Kripto Varlıkların 18 Milyar Dolarlık Tüketici Pazarını Bozabileceğinden Korkuyor!

kripto

Ödeme işleme devi Visa, kripto piyasası için erken çıkışlarından sonra bir yıldan fazla bir süredir kripto para birimleriyle ilgileniyor. Ödeme işleme devi artık kriptoyu tüketici harcama pazarının ana çarklarından biri olarak görüyor ve 18 milyar dolarlık piyasayı bozabileceğine inanıyor. VISA’nın kripto dünyasına girişi, 70 milyondan fazla ortak satıcı da kripto harcamalarının kapısını açıyor.

Sektörün önde gelen isimlerinden olan VISA ve MasterCard, kripto harcamalarını kolaylaştırmak için son birkaç yılda kripto işletmeleriyle aktif olarak çalıştı. Mastercard’ın Gemini ile olan son ortaklığı, tüketicilerin kredi kartlarında kripto ödülleri kazanmalarını sağlayacak çapta çağır açan cinsten bir gelişme.

Görüşme sırasında VISA CFO, MicroStrategy ve Tesla’nın popüler hale gelmesinden sonra 2021’in ilk çeyreğinde bu tür bir trend haline gelen bilançolarına kripto ekleme planları olmadığını da açıkladı.

Kripto bize şuanda uygun değil

kripto

Prabhu dedi ki, “Bugün bilançomuzda kripto para tutmuyoruz. Bilançomuzda işimizi yürütmek için ihtiyaç duyduğumuz para birimlerini tutuyoruz. Ödeme aldığımız veya insanlara ödeme yaptığımız para birimlerini tutuyoruz. Bu genellikle dolar, euro, sterlin olur. Bu yüzden kripto para birimini tutma planımız yok çünkü genellikle ödeme alma şeklimiz veya insanlara ödeme şeklimiz bu değil.”

Sen Kripto piyasasının geleceği hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize belirtmeyi unutma! Yorum yapmak istemiyorsan aşağıda bulunan simgelerden HODL yaptığın veya beğendiğin Coin’i destekleyebilirsin!

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook