Salı, Ocak 26, 2021

Venezuela: “Bitcoin’in Yükselişi, Petro gibi Kriptoların Kullanılabilirliğini Artırmaya Yardımcı Olabilir”

 

Venezuela Ulusal Kripto Para Birimleri Birliği (Asonacrip) başkanı, Bitcoin fiyatlarında görülen ve petro (PTR) gibi “çok yeni bir kripto varlığının kullanılabilirliğini destekleyen” son boğa dalgasını övdü.

Venezuela’dan Asonacrip, Petro’nun İkincil Pazardaki Yükselen Fiyatlarıyla Güç Topladığını Söyledi

Venezuela televizyon kanalı Globovisión ile yaptığı röportajda Jose Ángel Álvarez, Ülkenin devlet destekli kripto para biriminin ikincil piyasa fiyatlarında bir artışa tanık oldukları için “Güçlenmeye” başladığını belirtti.

Álvarez, bunun, Petro ödemeleri uygulayan benzin istasyonu sahiplerinin benimsenmesi bağlamında verildiğini ve müşterilerinin PTR ile hizmet için ödeme yapmalarına izin verildiğini söyledi. Venezuela’nın devlete ait petrol ve doğal gaz şirketi PDVA’nın da PTR’de ödemeleri kabul ettiğini sözlerine ekledi.

Ancak Asonacrip başkanı, ABD’nin petro üzerindeki yaptırımlarının küresel olarak yayılamayacağı için hala bir engel teşkil ettiğine inanıyor. Sonuç olarak, Kripto varlığı yalnızca Venezuela’da alınıp satılabilir.

11 Haziran’da Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Benzin istasyonlarındaki tüm yakıt ödemelerinin neredeyse %15’inin devlet destekli kripto para birimi kullanılarak yapıldığını iddia etti.

Hükümetin yıl içinde ortaya koyduğu rakamlar, Venezuelalıların hala petro için kullanılabilirlik bulmakta zorlandığını gösteriyor. Álvarez, Ülke genelinde kripto para birimleriyle ilgili eğitimi güçlendirme ihtiyacını vurgulayarak şunları söyledi:

Güç, bilgide yatıyor, eğer sıradan Venezuelalılar, profesyoneller, işadamları, bitcoin’in dünyayı nasıl değiştirebileceğini, petronun ülke ekonomisini nasıl değiştirebileceğini anlamaya başlarsa, biz bunun lehine büyük bir ulusal anlaşma yaparız.

Petro’nun Gerçek Sözü

Petro’nun cari fiyatı konusunda netlik yok çünkü kripto varlığı yabancı fiat para birimleri karşısında Kote edilmiyor. Yine de Asonacrip’ten Álvarez, 1 varil Venezuela petrolüne eşit olması gereken kripto para biriminin alıntısına biraz ışık tuttu. Açıklamaya göre;

Şu anda petronun birincil pazardaki değeri 60 milyon bolivarın üzerindedir. Olan şu ki, iki pazar var: ihraç eden kuruluşun pazarı olan birincil pazar ve doğrudan etkileşime giren ve ne kadar ödeyeceğinizi tanımlayan kişilerden, şirketlerden ve kurumlardan oluşan ikincil pazar durumu var. bir dijital varlığın fiyatı için ne kadar ödüyoruz.

Güncel piyasa fiyatlarına göre 1.061.053 bolívar 1 dolara eşittir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,039.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  Önceki İçerikGRT Coin Fiyat Analizi
  Sonraki İçerikLitecoin Fiyat Analizi

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.76
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16