VeChain (VET) Fiyat Analizi: Önemli Seviyeler Nereler?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

VeChain (VET), genel piyasaya göre hareket etmeye devam ediyor. Piyasadaki olumlu hava, dün ABD’nin enflasyon oranlarını açıklamasıyla beraber panik havasına dönüştü. Son 40 yılın en yüksek enflasyonu olması sebebiyle Bitcoin, büyük dalgalanmalar gerçekleştirdi ve genel piyasada oynaklığa neden oldu. Bu analizimizde VET’i ele aldık. Destek ve direnç noktalarını analiz edeceğiz.

VeChain Düşen Trendi Kırabilir mi?

VET-02.11-1

Büyük çöküşlerde gerilediği dip seviyelere tekrardan ulaşmış olduğunu ve tekrardan tepki aldığını görüyoruz. Piyasanın geneli ile birlikte hareket ettiği için net bir şey söylemek zor. Ancak son haftadaki olumlu hareketlere rağmen diğer altcoinler gibi performans gösteremedi. Dip seviyesindeki kapanış mumundan bu yana sadece yüzde 22’lik bir kazanç sağladı. Ancak tüm zamanların en yüksek seviyesinden ise yüzde 77,5 geriledi. Tekrardan aynı performansı sağlayıp sağlayamayacağını Fed’in faiz açıklamaları karar verecek.

Grafiğimize gelirsek, 0,05 dolar seviyesinin majör bir destek bölgesini olduğunu görüyoruz. Düşüşlerde ortalama olarak 0,05 dolar civarlarından tepki almayı başarmış. Bollinger bandından yola çıkacak olursak, orta çizgisi 0,057 seviyesini gösteriyor ki bu da bir destek görevi görmektedir. Bandın alt çizgisi ise güçlü destek bölgesini gösteriyor ve o da 0,046 dolar seviyesini işaret ediyor. Genel anlamda görünüşe göre üst banttan ret yedikten sonra hafif bir geri çekilme gerçekleştirmiş ve bandı rahatlatmış. Olağan bir senaryoda, orta banttan destek alıp 0,08 dolardaki direncimizi kırmak isteyecektir.

VET için Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

VET-02.11-2-2

Göstergeler arasında oldukça popüler olan Fibonacci’yi kullanarak, destek ve direncimizi belirleyeceğiz. Destek noktaları olarak ilk gözümüze çarpan nokta 0,043 dolar seviyesi. Bu seviye zaten önceki düşüşte likit iğnesi attığı noktadır. Bu yüzden bu bölge büyük bir tepki alanı görevi görmektedir. Yani olumsuz bir senaryoda ilk hedefimiz 0,05 ile 0,04 dolar seviyeleri arası.

Dirençleri ele aldığımızda, ulaşması gereken ilk seviyenin 0,077 dolar olduğunu görüyoruz. Bu seviye, eskiden destek bölgesi olarak işlev görüyordu. Olası bir yükseliş senaryosunda, VET fiyatının bu seviyedeki direnci kırıp retest yaparak bu alanın destek olduğunu doğrulaması gerekiyor. Her ne kadar yükseliş senaryosuna geçtiğimizde burayı kırabilecek olsa da, bir sonraki direnç seviyesi oldukça güçlü görünüyor. Bu bahsedilen direnç seviyesi 0,098 dolar seviyeleridir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster