Pazar, Mart 7, 2021

Varlık yöneticisi BlackRock, Bitcoin piyasasında ‘çalışmalara’ başlıyor

Para yönetimi şirketi BlackRock, Bitcoin’e olan yaklaşımını açıkladı. BlackRock’un baş yatırım sorumlusu Rick Rieder’e göre, varlık yöneticisi BTC piyasasında “çalışmalara başlıyor”.

CNBC Squawk Box’ta yapılan bir röportajda, CIO, kripto para birimi etrafındaki teknolojinin ve varlıkları çevreleyen düzenlemenin geliştiği kanısındaydı. Bu, birçok kişinin Bitcoin’in “portföyün bir parçası olması gerektiğini” düşünmesine neden oldu. Rieder, bunun özellikle “fiyatı artırdığına” inanıyordu.

Rieder’in röportajda önerdiği gibi, BlackRock henüz Bitcoin ile ilgili belirli bir şey önermiyor. Ancak, insanlar artık daha fazla paraya sahip olduğunda portföylerine Bitcoin’i ekliyor.

Ancak, herkesin varlıklarının yüzde birini mutlaka dijital para birimine tahsis etmesi gerektiğine inanmıyor.

Geçen ay, BlackRock CEO’su Laurence “Larry” Fink, Bitcoin pazarının nispeten hala çok küçük olduğunu belirtti. Fink’e göre, dijital para birimi hala test edilmemiş ve uygulanabilirlik açısından henüz kanıtlanmamıştır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,828.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22