Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (8.06.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi açılışın ardından güçlendi ve %1 artışla 1,447 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi hala düşük sayılabilecek 14.3 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 75 hisse değer kazandı, 23 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.63 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise yatay bir seyir izleniyor.

Haftaya sakin başlangıç yapan küresel piyasalarda Perşembe günü açıklanacak olan ABD enflasyonu öncesinde bugün Almanya’da sanayi üretimi ve beklenti endeksi, AB bölgesinde ise büyüme verisi açıklanacak. Genel olarak piyasalarda fiyatlamalarda değişiklik yok. Dolar endeksinin 90 seviyesinde üzerinde kaldığını izliyoruz. FED’e yönelik beklentiler ise enflasyona verisine endekslenmiş durumda, bu aşamada içeride TL varlıklarda dün oluşan güçlenmeyi kendi dinamiklerimize bağlayabiliriz. Özellikle bankalarda gün boyunca oldukça iştahlı bir seyir izlendi.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Dünkü kapanış sonrasında umut vaat eden bir görüntü var ancak 1,450 direnci halen korunuyor. Bu aşamada 1,440-1,430 destek seviyeleri olarak izlenebilir. 1,450 üzerinde hareketin ivme kazanması beklenebilir. Bankacılık endeksinde birkaç gündür bahsettiğimiz gibi teknik görünüm güçlü ve 1,190 üzerinde kalındıkça hareketin devamına işaret ediyor.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Dünkü kapanış sonrasında umut vaat eden bir görüntü var ancak 1,450 direnci halen korunuyor. Bu aşamada 1,440-1,430 destek seviyeleri olarak izlenebilir. 1,450 üzerinde hareketin ivme kazanması beklenebilir. Bankacılık endeksinde birkaç gündür bahsettiğimiz gibi teknik görünüm güçlü ve 1,190 üzerinde kalındıkça hareketin devamına işaret ediyor.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.575 seviyesini ilk direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin aşılması halinde 1.590 ve 1.600 dirençlerinin hedeflenebileceğini düşünüyoruz. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.560-1.550-1.535 seviyeleri destek olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!