Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (4.06.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlamasına rağmen gün içinde gücünü koruyamayan endeks dalgalı seyrin ardından % 0.18 düşüşle, 1,428 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 18.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 35 hisse değer kazandı, 59 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.71 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise yatay seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda dolar endeksindeki yükseliş riskli varlıklara satış getirdi. ABD’de açıklanan ADP istihdam ve ISM hizmet verileri beklentilerden güçlü gerçekleşince, bugünkü tarım dışı istihdam verisi öncesinde dolarda değerlenme görüldü. FED’in ters repo ihaleleriyle piyasadan yüksek miktarda likidite çekmesi, güçlü ekonomik verilerle birleşince tapering (varlık alımlarını azaltma) ihtimalini güçlendirdi ve dolardaki kısa pozisyonların kapanmasına neden oldu. Bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verisi bu açıdan önemli olacaktır. Bugün içeride ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’taki açıklamaları yakından takip edilecek. Özellikle Filyos limanı ve doğalgaz arama çalışmaların ile ilgili müjde açıklaması bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Dolar endeksinin 89.50 desteği üzerinde kısa vadeli dip oluşturması tüm riskli varlıklar üzerinde baskı yaratırken, BIST100 endeksi dalgalanmanın ardından iyi bir kapanış yaptı. Bu aşamada 1,400 zarar-kes seviyesi üzerinde pozisyonlar korunabilir. 1,440 ise direnç olarak takip edilmelidir. Sektörel bazda demir-çelik, petrokimya ve havacılık sektörleri ön planda kalmaya devam edecektir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Dolar endeksinin 89.50 desteği üzerinde kısa vadeli dip oluşturması tüm riskli varlıklar üzerinde baskı yaratırken, BIST100 endeksi dalgalanmanın ardından iyi bir kapanış yaptı. Bu aşamada 1,400 zarar-kes seviyesi üzerinde pozisyonlar korunabilir. 1,440 ise direnç olarak takip edilmelidir. Sektörel bazda demir-çelik, petrokimya ve havacılık sektörleri ön planda kalmaya devam edecektir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.560 seviyesini ilk direnç olarak takip edeceğiz.Bu seviyenin aşılması halinde 1.575 ve 1.600 dirençlerinin hedeflenebileceğinidüşünüyoruz. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.530-1.520-1.510 seviyeleri destek olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!