Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (28.05.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında satıcılı seyretti ve günü %0.84 düşüşle, 1,415 puandan kapattı. İşlem hacmi 17.9 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 29 hisse değer kazandı, 66 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.50 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif pozitif bir seyir izleniyor.

ABD’de dün açıklanan ve beklentilerin altında kalan istihdam verileri fiyatlamaları desteklerken, özellikle ekonomilerin yeniden açılması teması net olarak fiyatlanıyor. ABD’de dün Boeing bu temadan en çok yararlanan şirket oldu ve %4 yükseliş kaydetti. Öte yandan Başkan Biden’ın 6 trilyon dolarlık bütçe teklifi de tüm piyasalarda etkisini hissettiriyor. ABD 10 yıllık tahvil faizleri hem ekonomik gidişat hem de bütçe dolayısıyla %1.62 seviyesinden işlem görüyor. Piyasada halen enflasyon endişeleri ve ters repo ihaleleri sebebiyle FED’e yönelik beklentiler yoğun. Bu nedenle bugün ABD’de açıklanacak kişisel gelir ve tüketici güven endeksi takip edilebilir. İçeride ise, dış ticaret dengesi, ekonomik güven endeksi ve TCMB finansal istikrar raporu yayınlanacak. Ayrıca kredi derecelendirme kuruluşu S&P’den de kredi not değerlendirmesi bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne hafif pozitif başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede temkinli yaklaştığımız endekste dalgalanmanın devamını bekliyoruz. Teknik olarak 1,435- 1,440 direnç bölgesi iken 1,405-1,400 destek seviyeleri olarak izlenebilir. Kısa vadeli dalgalanma içinde havacılık, enerji ve madencilik sektörleri tercih edilebilir. Son birkaç gündür güçlenen bankacılık endeksinde ise 1,205 seviyesin kritik direnç olarak izlemeye devam ediyoruz

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif pozitif başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede temkinli yaklaştığımız endekste dalgalanmanın devamını bekliyoruz. Teknik olarak 1,435-1,440 direnç bölgesi iken 1,405-1,400 destek seviyeleri olarak izlenebilir. Kısa vadeli dalgalanma içinde havacılık, enerji ve madencilik sektörleri tercih edilebilir. Son birkaç gündür güçlenen bankacılık endeksinde ise 1,205 seviyesin kritik direnç olarak izlemeye devam ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta satışların devam etmesi halinde 1.500 seviyesini ilk destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında 1.490 ve 1.475 destek olarak izlenebilir. Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 1.520-1.540-1.560 seviyeleri direnç olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!