Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (10.06.2021)

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik Strateji

Güne pozitif seyirle başlayan BIST100 endeksi gün içinde 1,450 direnci etrafında dalgalandı ve 1,449 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 13.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 43 hisse değer kazandı, 52 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.5880 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalar bugün ABD’de açıklanacak olan Mayıs ayı enflasyon verisine odaklanmış durumda. Piyasa katılımcıları, Nisan ayında %4.2 olan TÜFE’nin Mayıs ayında %4.7 şeklinde gerçekleşmesini bekliyor. Bir süredir artan emtia fiyatlarıyla beraber, aşılanmanın etkisiyle ekonomilerin de yeniden açılmaya başlayacak olması enflasyon endişelerini artırmıştı. Nitekim, çoğu ülkede enflasyon son aylarda yüksek seyrediyor. ABD’de ise %2 enflasyon hedefinin oldukça üzerindeki seyre rağmen FED yetkilileri bu durumun geçici olacağını sık sık yinelediler. Bu nedenle bugün açıklanacak verinin nasıl gerçekleşeceği FED’in hamleleri açısından önemli olacak ve beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi ABD dolarına değer kazandırabilir. Öte yandan bugün Avrupa Merkez Bankası(ECB) toplantısı da takip edilecek. Önümüzdeki hafta yapılacak olan FED toplantısı öncesinde ECB’nin varlık alımlarını azaltma(tapering) noktasındaki duruşu merak ediliyor. Sabah saatlerinde dolar endeksi hafif yukarıda, ABD 10 yıllık tahvil faizi ise %1.48 seviyesine gerilemiş durumda. İçeride herhangi bir haber akışı bulunmazken, dün hem ABD hem de Türkiye’den NATO zirvesi öncesi gelen ılımlı açıklamalar fiyatlamaları destekleyebilir.

BIST-100 endeksinin yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,450 direnç seviyesini kırmakta zorlanan endeksin bu seviye üzerinde kapanması halinde ivme kazanmasını bekliyoruz. Teknik olarak görünüm hala güçlü, 1,445-1,430 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Özellikle bir süredir dikkat çektiğimiz bankacılık endeksinde olumlu fiyatlanmanın devam etmesini bekliyoruz, 1,205 referans destek seviyesi olarak izlenebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,450 direnç seviyesini kırmakta zorlanan endeksin bu seviye üzerinde kapanması halinde ivme kazanmasını bekliyoruz. Teknik olarak görünüm hala güçlü, 1,445- 1,430 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Özellikle bir süredir dikkat çektiğimiz bankacılık endeksinde olumlu fiyatlanmanın devam etmesini bekliyoruz, 1,205 referans destek seviyesi olarak izlenebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.575 seviyesini ilk direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin aşılması halinde 1.590 ve 1.600 direnç seviyelerini takip ediyor olacağız. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.560-1.550-1.535 seviyeleri destek olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!