Çarşamba, Ocak 27, 2021

Vadeli İşlem Şirketi Bakkt, Bitcoin’li Opsiyon Sözleşmesini Duyurdu!

Vadeli İşlem Şirketi Bakkt

” Vadeli İşlem Şirketi Bakkt, LLC, 9 Aralık’tan itibaren vadeli işlemlere ilişkin ilk düzenlenmiş Bitcoin sözleşmesini başlatacağını açıkladı.” Bitcoin Vadeli İşlemleri

Bitcoin vadeli işlem borsasına göre Bakkt Bitcoin Opsiyon sözleşmesinin temel özellikleri arasında; sermaye verimliliği, nakit veya fiziksel uzlaşma, düşük ücretler, anlık mesajlaşma, blok işlemleri yer alıyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, yeni opsiyon anlaşmasının Bitcoin riskinden korunmak veya tam tersine daha fazla risk almak için tasarlandığını ifade etti.

Vadeli İşlem Şirketi Bakkt, Yeni Gelişmesini Duyurdu!

Bakkt’ın Bitcoin Opsiyon sözleşmesi, “Daily Bitcoin Futures” kapsamında başlatılan ve büyük bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi olan Bakkt Monthly Bitcoin’e dayanacak. Sözleşme hakkında CEO Loeffler şunları dile getirdi:

“Bakkt Bitcoin Opsiyon sözleşmesi, Bakkt aylık vadeli işlemleri sözleşmesi kriterine dayanacak ve kurumsal yatırımcılar, müşterileri ve yatırımcıları için bu varlık sınıfının geliştirilmesinde önemli bir adım teşkil ediyor ”

Ayrıca bir süre boyunca Bitcoin opsiyonlarını ücretsiz sunacak olan vadeli işlem şirketi, belirtilen sürenin sonunda 1.25 dolar ücret alınacağı da ifade etti.

Bakkt Bitcoin Options sözleşmesinin temel özellikleri şu şekilde:

 • Sermaye verimliliği: Vadeli işlem sözleşmesiyle çapraz karşılaştırmalar yapılabilecek.
 • Nakit veya fiziki uzlaşma: Sözleşme, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dayanacak veya fiziksel teslimatta bulunulacak.
 • Avrupa tarzı seçenek: İlk aşamada oluşabilecek operasyonel yük azaltılacakç
 • Cazip ücretler: Aralık 2019’daki ücretsiz hizmetin ardından Ocak’tan itibaren opsiyon sözleşmesi başına 1.25 dolar alınacak. (1 sözleşme=1 Bitcoin)

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34