Cuma, Ocak 15, 2021

“ Uyuyan Bitcoin ” Miktarı En Yüksek Seviyeye Çıktı!

Uyuyan Bitcoin

“HODLing” olarak bilinen terim, elindeki Bitcoin (BTC) veya kripto para birimlerini satmadan beklemeyi temsil ediyor. Bunu uygulayan yatırımcıların çoğu Bitcoin’lerini anlık piyasa değeri üzerinden satmayı reddedip, bunun ilerleyen yıllarda hayal bile edilemeyen değerlere çıkacağını ve ekosistemin parçası olmak istediklerini belirtiyorlar. Görünüşe göre herkes HODL yapıyor,“ Uyuyan Bitcoin ” Sayısı En Yüksek Seviyeye Çıktı!

Uyuyan Bitcoin Sayısı 10 Milyon!

Digital Assets Data tarafından yapılan açıkmaay göre; 12 aylık süre içerisinde hiçbir şekilde yer değiştirmeyen (Uyuyan Bitcoin) BTC miktarı tamı tamına 10 milyon seviyesini aştı. 12 aydan daha uzun süredir yer değiştirmeyen BTC sayısı 10,7 milyona ulaştı.

Sirkülasyondaki toplam BTC miktarının bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 18,14 milyon olduğunu göz önünde bulundurursak; bu da %60 gibi inanılmaz bir oran karşımıza çıkartıyor. 2019 yılındaki fiyat hareketine sadece sirkülasyondaki BTC’lerin %40’ının katılması; ilerleyen günlerdeki olası bir boğa piyasasında yükselişin çok daha şiddetli olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz yıl; 3.300 dolar seviyesinden 13.900 dolara kadar çıkmasına rağmen insanların BTC’lerini satmaması, hem iyi hem de kötü yönlere sahip gibi duruyor. İlk olarak bu kadar BTC’nin ilerleyen yıllarda bir anda satılması, ciddi bir fiyat baskısı oluşturup olası bir yeni boğa sezonunu baskılayabilir. Bu tablodan çıkartılabilecek ikinci anlam ise, BTC yatırımcılarının uzun vadeli hedeflere sahip olduğu. Bu da yakında yaşanacak olan blok ödülü yarılanması ile beraber arzı daha da düşürüp, BTC fiyatını ciddi seviyelere kadar çıkartabilir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18