Kısa vadeli teknik göstergeler USDTRY için kısa vadede işte bu seviyeleri gösteriyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü 92,80 seviyesine doğru gerileyen dolar endeksi, Cuma günü düşüşüne ara vererek 92,76 – 93 bandında dalgalı bir seyir izledi ve günü sınırlı bir yükselişle tamamladı. Cuma günü gelişmekte olan ülke para birimlerinde zayıf bir seyir hakimken, Türk lirasının orta sıralarda yer aldığı görüldü. 7,58 seviyesi üzerini test eden USDTRY paritesi günü yükselişle tamamladı. Türkiye 5 yıllık CDS primi 529,18 baz puana çıkarken, AOFM %10,39 seviyesinde oluştu.

USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 7,5640 seviyesinden işlem görüyor. Bu sabah saatlerinde gelişmekte olan ülke para birimlerinde alıcılı bir seyir izlenirken, Türk lirasının ise dolar karşısında zayıf bir performans ortaya koyduğu görülüyor. Dolar endeksi ise 92,85 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, USDTRY paritesi kısa vadeli bir yükseliş kanalı içerisinde hareket ediyor. Kısa vadeli teknik göstergeler USDTRY paritesinin kısa vadede 7,50 – 7,60 bandında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt içi piyasalarda Eylül Tüketici Güven Endeksi ile Hazine’nin düzenleyeceği ihaleler takip edilecek. Yurt dışında ise ABD Ağustos Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi verisi açıklanacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster