Çarşamba, Ocak 27, 2021

Ünlü milyarder, Bitcoin’i bir balonla karşılaştırdı!

Bitcoin (BTC) fiyatının son dalgalanması, ana akım rakamların en büyük dijital para birimine şüpheyle yaklaşmasına neden oldu. Ünlü bir milyarder, BTC’yi patlamaya hazır bir baloncuğa benzetti.

CNBC’nin 11 Ocak’ta bildirdiğine göre, Bond Kralı olarak bilinen DoubleLine Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin rallisinin çok uzun olabileceği konusunda uyardı.

Gundlach şunları söyledi:

Bitcoin’in bu noktada olmasını sevmiyorum. Böyle hızlı yükselen şeyleri sevmiyorum. Bitcoin, bence performansı açısından balon bölgesine girdi.

Geçtiğimiz hafta çok kısa bir sürede 30.000 $ ‘dan 40.000 $’ a yükselen Bitcoin, Pazar gecesi 32.000 $ bandına düşerek Pazar gecesi yüzde 13 düştü ve Pazartesi günü değer kaybetmeye devam etti.

BTC fiyatındaki ani düşüşün, Asya’da satış yapan balinalar, madencilerin kar almaya başlaması, vadeli işlem piyasalarında tekrarlanan uzun pozisyonların likidasyonu ve hatta tarihte ilk kez Bitcoin satan Coinbase gibi faktörlerden kaynaklandığı düşünülüyor.

Bu düşüşten sonra Bitcoin’i bir balonla karşılaştıran tek isim Gundlach değildi. Bir başka milyarder işadamı olan Mark Cuban, en büyük kripto para birimini internet borsa balonuna benzetti:

“Kripto alım satımını izlediğimde TAM OLARAK bir internet hisse senedi balonu gibi görüyorum”

Öte yandan BTC, Salı sabahı yüzde 20’lik hızlı bir toparlanma göstererek 36.000 dolara yükseldi. Bitcoin fiyatı düştükçe işlem hacmindeki artış, panik halindeki Bitcoin’leri toplayan balinalar ve Biden yönetiminin enflasyonu artıran teklifleri gibi faktörler, Bitcoin yatırımcılarına artış için umut veriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,173.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34