Ünlü Finans Devinden Bitcoin Açıklaması

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü finans kuruluşlarından biri olan Fidelity’nin makro direktörü olan Jurrien Timmer, Bitcoin’in dip seviyesi için söylemlerde bulundu.

Bitcoin fiyatının dibe vurmadığını belirten Timmer, Elliot Wave teorisine atıfta bulunarak Bitcoin’in en kötü durumda dahi 23 bin doların altına inebileceğini vurguladı. FED haberinde belirttiğimiz üzere Bitcoin için bu durumun olabileceğini belirtmiştik. Habere ulaşmak için tıklayın.

Timmer: “En son kaydedilen rekor 64.870 dolar’dan bu yana grafik modeline baktığımda, fark ettim ki 5 dalgalı bir klasik düşüş ortaya çıkabilir… Bunu Bitcoin grafiğine uygulayalım. Şimdiye kadar, 1. dalga 11.791 puan için 64.870 dolar’dan 47.079 dolar’a düşmüş gibi görünüyor. 2. dalgada 59.588 dolar’a çıktı, bu da 1. dalganın %70’lik bir geri çekilmesiydi. 3. Dalga 29.571 puanlık bir itici güçle 30.017 dolar’a düştü.”  ifadelerini kullandı.

Elliot Wave Teorisi; ”insan duyguları, kitle psikolojisi ve toplumsal olayların neden olduğu etkenlerin, piyasa fiyatlamalarını benzer döngüler halinde tekrarlanmasına neden olduğunu keşfetmiştir.” şeklinde tanımlanıyor.

Bu modele göre 5. dalga düşüşü devam edebilir. Bu teori trend ve döngüleri tespit etmek için kullanılır.

Timmer’ın çizdiği 2 senardyoda Bitcoin 23 bin dolar seviyelerine düşebilir veya 29 bin dolar seviyelerine kısa süreli inişler yapabilir. Fakat Bitcoin şuan ki mevcut seviyesinden %10 değer kazanırsa bu teori geçersiz olur.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,824.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!