Diğer
  Ana SayfaHaberÜnlü Ekonomist: Bitcoin ve Hisseler Yükseliş Hazırlığı Yapıyor!

  Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Hisseler Yükseliş Hazırlığı Yapıyor!

  -

  Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, makroekonomik koşulların daha olumlu hale gelmesi nedeniyle, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi riskli varlıkların bir yükseliş yaşayacağını söylüyor.

  Yaptığı Açıklamada Pal,

  “Bitcoin (BTC)’nin dünya çapındaki finansal sistemdeki mevcut para arzı (Global M2) tarafından çoğunlukla yönlendirildiğini söylüyor.”

  Paul Tudor Jones bir keresinde, para musluklarının tekrar açılması durumunda en hızlı emtiaya yatırım yapmak istediğinizi söyledi. 2020/2021 yıllarında Bitcoin’e atıfta bulunuyordu. Bu sefer, genel olarak kripto para birimleri olacak dedi.

  “Burada BTC ve Global M2 karşılaştırması için bir grafik var. Tuhaf bir şey fark ettin mi? Evet, üst kısmı ölçekleyemiyoruz, çünkü M2 önemli ölçüde yükseldiğinde, Bitcoin üstün bir performans sergiledi.”

  Kaynak: Küresel Makro Yatırımcı

  Birçok yatırımcı yüksek faiz oranlarının ve gelecekte daha da yükselebilecek olasılığının endişe verici olduğu konusunda endişe ederken, Pal bu konuda insanların düşündüğü kadar büyük bir sorun olmadığını söylüyor. Makro uzmanına göre, Federal Rezerv kredi faizlerini artırmaya devam ederse bile, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi riskli varlıklar hala yarar sağlayabilir.

  Yaptığı Açıklamada Pal;

  “Daha yüksek faiz oranları bir yanıltıcıdır. Birçok kişi aksini düşünebilir ancak benim görüşüme göre bu yanlış bir hikâyedir. Aslında, daha yüksek faiz oranları teknoloji veya geniş piyasa için bir engeldir ve bu nedenle gerçekten de faizlerin let’s say 3% (ki böyle olmadığını düşünmüyorum) seviyesinde kalıp kalmadığına çok da kıymet vermiyorum.”

  Beni söylediğimi birçok kez duymuşsunuzdur: Önemli olan faiz oranlarındaki değişim hızıdır, faiz oranlarının seviyesi değil. Faizlerin 4% seviyesinde kalırsa büyüme hisse senetleri, kripto para birimleri vb. sonsuza dek zarar edecekmiş gibi öne sürmek tamamen saçmadır. Dünya böyle çalışmaz. Ayrıca, maliyet sermayesi hakkında olan saçmalıkları da atabilirsiniz. Teknolojinin benimsenmesi o kadar hızlıdır ki o konu önemli değildir.

  Sizce Dünya’da Faiz ve Enflasyon Artmaya Devam Ederken Global Piyasalar Yükseliş Hareketlerine Devam Edebilir Mi?

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler