Diğer

  Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Hisseler Yükseliş Hazırlığı Yapıyor!

  Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, makroekonomik koşulların daha olumlu hale gelmesi nedeniyle, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi riskli varlıkların bir yükseliş yaşayacağını söylüyor.

  Yaptığı Açıklamada Pal,

  “Bitcoin (BTC)’nin dünya çapındaki finansal sistemdeki mevcut para arzı (Global M2) tarafından çoğunlukla yönlendirildiğini söylüyor.”

  Paul Tudor Jones bir keresinde, para musluklarının tekrar açılması durumunda en hızlı emtiaya yatırım yapmak istediğinizi söyledi. 2020/2021 yıllarında Bitcoin’e atıfta bulunuyordu. Bu sefer, genel olarak kripto para birimleri olacak dedi.

  “Burada BTC ve Global M2 karşılaştırması için bir grafik var. Tuhaf bir şey fark ettin mi? Evet, üst kısmı ölçekleyemiyoruz, çünkü M2 önemli ölçüde yükseldiğinde, Bitcoin üstün bir performans sergiledi.”

  Kaynak: Küresel Makro Yatırımcı

  Birçok yatırımcı yüksek faiz oranlarının ve gelecekte daha da yükselebilecek olasılığının endişe verici olduğu konusunda endişe ederken, Pal bu konuda insanların düşündüğü kadar büyük bir sorun olmadığını söylüyor. Makro uzmanına göre, Federal Rezerv kredi faizlerini artırmaya devam ederse bile, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi riskli varlıklar hala yarar sağlayabilir.

  Yaptığı Açıklamada Pal;

  “Daha yüksek faiz oranları bir yanıltıcıdır. Birçok kişi aksini düşünebilir ancak benim görüşüme göre bu yanlış bir hikâyedir. Aslında, daha yüksek faiz oranları teknoloji veya geniş piyasa için bir engeldir ve bu nedenle gerçekten de faizlerin let’s say 3% (ki böyle olmadığını düşünmüyorum) seviyesinde kalıp kalmadığına çok da kıymet vermiyorum.”

  Beni söylediğimi birçok kez duymuşsunuzdur: Önemli olan faiz oranlarındaki değişim hızıdır, faiz oranlarının seviyesi değil. Faizlerin 4% seviyesinde kalırsa büyüme hisse senetleri, kripto para birimleri vb. sonsuza dek zarar edecekmiş gibi öne sürmek tamamen saçmadır. Dünya böyle çalışmaz. Ayrıca, maliyet sermayesi hakkında olan saçmalıkları da atabilirsiniz. Teknolojinin benimsenmesi o kadar hızlıdır ki o konu önemli değildir.

  Sizce Dünya’da Faiz ve Enflasyon Artmaya Devam Ederken Global Piyasalar Yükseliş Hareketlerine Devam Edebilir Mi?

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i...

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay...

  Injective (INJ) Piyasa Dinamikleri: Balina Davranışları ve Gelecek Fiyat Tahminleri

  Geçtiğimiz yıl kripto paralardaki artış, Mart ayında belirgin bir...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakma ihtimali bulunuyor. Bu tahmin, kripto piyasasında birden fazla ETF öngörüsü arasında geliyor. Kripto topluluğundaki birçok...

  Bitcoin Fiyatının $63K Üzerinde Stabil Kalması Altcoinlere Yönelik İlgiyi Artırıyor

  Bitcoin (BTC) 63.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor, bu da altcoinlere olan ilgiyi artırıyor. Bu durum,...

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay zeka algoritmalarının siyasi söylem üzerindeki etkisine dair ciddi bir uyarıda bulundu. Bu algoritmaları kontrol eden kişilerin...