Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu: 20 Bin Dolar Seviyeleri Görülür Mü?

Bitcoin (BTC) 5
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü analist PlanB, Bitcoin’in bu düşüşün 2013’teki düşüşe olan benzerliğini vurgulayarak bu yıl olabilecekleri açıkladı.
Bitcoin (BTC) 14 Nisan’da 64 bin dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırmıştı, ardından düşüş trendini başlatan coin 1.5 ay içerisinde 33 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Beraberinde bir çok coinde bu düşüşten payını aldı, Ethereum 1900, ADA 1.16, XRP 0.60 dolar seviyelerine kadar geriledi.
Bu aşamada MATIC, SHIB gibi coinlerde yükselişini sürdürdü.

Bitcoin 2013 yılında %50 değer kaybı yaşamıştı, Mart 2020’de de benzer bir şekilde %50 değer kaybeden Bitcoin ve grafiği 2013 yılını anımsattı. Bitcoin, panik havası yaşatmış olsa da birçok analist Bitcoin’in daha çok yolu olduğunu belirtiyor.

Son 10 Yılın En Kötü Aylık Kapanışı

Bitcoin Mayıs 2021’de son 10 yılın en kötü aylık kapanışını yaparak %37 değer kaybetti. PlanB ise buna rağmen Bitcoin’in 2021 yılı içerisinde rekor tazeleyeceğini düşünüyor.

20 Bin Dolar Endişesi

Ayı piyasasının geldiğini düşünenler bunların iyi günler olduğunu söylüyor ve Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine gerileyebileceğini belirtiyor.
15 Haziran’da yapılacak FED toplantısı sonrası herhangi bir faiz arttırımı Bitcoin’in 30 bin doların altına sarkacağı konusunda çoğu analist hem fikir. Olası bir faiz arttırımı ve boğa piyasasının etkisiyle Bitcoin değil 30, 20 bin doların altına düşmesi kaçınılmaz olacaktır.

PlanB Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine gelmeyeceğini belirtiyor. Fakat bazı geri çekilmelerin normal olduğunu belirtiyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!