Ünlü Analist PlanB, Bitcoin’in Düşüşünün Devam Edeceğini Düşünüyor

Bitcoin (BTC) 8
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz günlerde 60.000 dolar bandından 50.000 doların altına düştü.


Bununla birlikte, tanınmış bir kripto analisti PlanB’ye göre bu, varlığın boğa koşusunun bittiği anlamına gelmiyor.

Bu düşüş tanınmış analist PlanB’ye göre boğanın bittiği anlamına gelmiyor. Ancak büyük düşüşlere hazırlıklı olmamız gerektiğini vurguluyor.

PlanB Cuma günü bir Tweet’inde “Hiçbir şey düz bir çizgide yukarı gitmiyor ve #Bitcoin bu aya kadar üst üste 6 ay arttı. Bu, 2013 ve 2017’de de gördüğümüz orta yol düşüşüne benziyor. ” dedi.

PlanB, kripto endüstrisinde Bitcoin Stock-to-Flow veya S2F diye bilinen modeliyle tanınıyor. Model, esasen Bitcoin’in fiyatını, yarılanmaları ve artan talep ile birlikte yukarı doğru artacağını yansıtıyor.

Ayrıca, konsept etrafında farklı yönleri hesaba katarak bir dizi başka model oluşturdu. Verilere göre, geçtiğimiz birkaç ay içinde Bitcoin 2017 tüm zamanların en yüksek fiyatını geride bırakarak 14 Nisan’da 65.000 dolara ulaşmıştı.

Sonraki günlerde 23 Nisan’a kadar düşmeye devam etti . Kabaca %25’lik bir düşüş yaşayan Bitcoin 47.500 dolara kadar düşmüştü.

BraveNewCoin’in TradingView’deki BLX grafiğine dayanarak, 2013 yılı boğa dönemi sırasında, kayda değer yukarı fiyat hareketinin ardından Bitcoin, Nisan ve Temmuz 2013 arasında yaklaşık %75’lik bir düşüş yaşamıştı.


Kendi görüşüme göre PlanB, tam olarak açıklamasa da Bitcoin’in 2014’te yükselip %75’lik düşmüştü. B olayı günümüzde ki yükselişe benzetiyor. Umarız ki aynı düşüş bir daha yaşanmaz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,253.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!