Cuma, Ocak 15, 2021

Ünlü analist Bitcoin Fiyatı İçin 4 bin dolar uyarısında bulundu!

Ünlü analist Bitcoin Fiyatı İçin 4 bin dolar uyarısında bulundu!
68.000’den fazla takipçisi olan Trend analisti MagicPoopCannon, bitcoin’in Aralık ayından bu yana ayı piyasasında olduğuna inanıyor. 

Ünlü analist Bitcoin

Ünlü Analist Bitcoin Hakkında konuştu !

Bitcoin’in boğa piyasasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kıramadığı için geriye düştüğünü ve 21 haftalık bir hareketli ortalamayı kıramadığını yazdı. Ünlü Analist bitcoin hakkında ayrıca, bitcoin fiyatının 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü ve bunu direnç olarak tanımladığını da ekledi. 

Ayrıca BTC 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştü ve bunu direnç olarak tanımladı. Tarihsel BTC boğa piyasası özelliklerini yüzde 100 atipik bir aşırı zayıflık olarak adlandırdı.

Analist, bitcoin fiyatının aynı eğilimi izlemeye devam edip etmeyeceğini, önümüzdeki aylarda 4 bin doların altına düşebileceğini tahmin ediyor. Şu anda, bitcoin fiyatı 7 bin 400 doların hemen altında işlem görüyor.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir? – sorusuna geçmeden önce, “Ne İçin?” ortaya çıktı, çıkarıldı demek sanıyorum ki daha doğru olacaktır. Ben bu konuyu her zaman doğal seleksiyon perspektifinden değerlendirmeyi tercih ediyorum. Dönemin şartları, bankacılık hüsranları, gecikmeler, piyasaya hüsranlardan bağımsız ve mesai saatlerine baş kaldırış olarak BTC’i doğurdu. Hatta anonim olarak doğurdu dersek yeridir çünkü üzerine kurulu olduğu teknoloji, yani blockchain üzerinde, bir BTC transferini incelediğiniz zaman, bu banka hesabından banka hesabına şeklinde kayıt olarak tutulmuyor. Uzunca sayılar ve harflerden oluşan, kime ait olduğu belli olmayan (sadece sahibi tarafından ifşa edilmiş cüzdanları biliyoruz) cüzdanlardan, başka cüzdanlara transfer şeklinde görünüyor. Bit coin (BTC), elektronik çağın altınıdır desek, yanlış olmaz sanırım.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18