arama

Üniversite Öğrencisi için Yatırım İpuçları ve Yatırım Tavsiyeleri

Üniversite öğrencisi yatırım

Üniversite öğrencisi için yatırım ipuçları, yatırım tavsiyeleri (ancak o şekilde değil) içeriğimizi; değerli üniversiteli dostlarımız için derledik.

Üniversite öğrencisi için yatırım ipuçları, yatırım tavsiyeleri
Üniversite Öğrencisi Yatırım İpuçları ve Yatırım Tavsiyeleri

Üniversite Öğrencisi için Yatırım İpuçları

Üniversite aslında yatırım yapmaya başlamak için en iyi fırsatlardan biridir. Biraz nakdi olan üniversite öğrencisi yatırım yapmayı düşünebilir ve aslında bu bir avantaj olabilir, çünkü büyük miktarda para kaybetme riski olmadan yatırım yapmayı ve kaçınılmaz kayıplarla uğraşmayı öğreneceksiniz.Bugün , mütevazı bir 100 TL veya 200 TL sizi borsaya sokabilir. Daha da önemlisi, yatırım yapmayı düşünmenizi sağlar. (Yatırım Tavsiyesi Değildir!)

Aslında, yatırım yapmaya başlamanın en zor kısmı, kendinizi bir yatırımcı olarak görmeye başlamaktır.Bir öğrencinin, tam zamanlı bir işte çalışmadan ve para kazanmadan önce bile, finansal geleceğini oluşturmayı ve güvence altına almak için yatırım yapmayı düşünmesi olağan bir durumdur.

Üniversite Öğrencisi için Yatırım Tavsiyeleri

Mümkün olduğu kadar okuyun!

İyi yatırım kitapları ve çevrimiçi makaleleri okumak, bilgili ve başarılı bir yatırımcı olmak için ihtiyacınız olan bilgi ve uzmanlığı kazanmanıza yardımcı olacaktır.Hisse senetlerini, tahvil ve yatırım fonlarını analiz etmek ve bir kazanma stratejisi geliştirmek için size ipuçları verecek olan kitaplar üzerinde odaklanmaya çalışın. Daha sonra gerçek hayatta, öğrendiğiniz bu ipuçlarını uygulayın.

Kendinizi Aynada Görün! Üniversite Öğrencisi için Yatırım İpuçları

Risk almaya istekli olduğunuz toplam para miktarını hesaplamalısınız. Bir üniversite yatırımcısı olarak, yatırımın her zaman risk içerdiğini aklınızda bulundurmanız gerekir. Kişiliğiniz ve mevcut varlıklarınız, “risk toleransınızı” belirleyen en önemli faktörlerden ikisidir.

Üniversite öğrencisi için yatırım ipuçları, yatırım tavsiyeleri
Üniversite Öğrencisi için Yatırım Tavsiyeleri

Kripto Para Dünyasını Takip Edin!

Bugünün ve yarınlarımızın en önemli teknolojik gelişmelerinden birisi olan kripto paralar; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Tron (TRX) risk olanaklarınızı en aza indiren bir yatırım ağı olabilir.

İlginizi Çekebilir:

ICO haberlerini takip ederek ücretsiz token dağıtımlarında faydalanabilir, kripto para borsalarının promosyonları ile cebinizden para çıkmadan yatırım yapabilirsiniz. (bknz: Airdrop) Ayrıca yaptığınız yatırımlar için size belli bir miktarda bonus veren kripto para borsalarını takip etmek sizin için daha karlı olacaktır. (Yatırım Tavsiyesi Değildir!)

Tasarruf da Bir Yatırımdır!

Para biriktirmek elbette bir tasarruf ve aynı zamanda yatırımdır fakat biriktirdiğiniz okul harçlıklarınızı ya da kısa süreli girip çıktığınız işlerden kazandığınız nakit paraları öylece cebinizde tutmak bir yatırım değildir.Bu noktada size bankalar en iyi yol olacaktır. Bankalar tarafından size vadeli olarak ödenen yüksek faizli, ayrıca öğrencilere özel banka hesapları en kolay ve riski en az bir tercih olabilir. Kesinlikle, zar zor biriktirdiğiniz paranızı yastıkaltına koymayın.

Çalışkanlığınızı Değerlendirin! Üniversite Öğrencisi için Yatırım İpuçları

Siz de o notlarına hayran olunan, sınav dönemlerinde not paylaşımı için önünde el pençe divan durulan öğrencilerden biri olabilir misiniz? Düzenli olarak not tutuyor, kitaplarınıza gözünüz gibi bakıyor musunuz? O zaman bu para kazanma yöntemini de değerlendirebilirsiniz.

Neticede notlarını satarak bunun karşılığında iyi miktarda para kazanan bir sürü öğrenci var, değil mi? Neden siz de emeklerinizin karşılığını bu şekilde almayasınız? Ayrıca üniversite dönemi boyunca kullandığınız kitapların, kaynakların satışını da yapabilirsiniz. Yani elinizdeki imkanlara karşı gözünüzü biraz açık tutun ve sahip olduklarınızı kullanmayı öğrenin. Buradan gelecek olan paraları yükseleceğini düşündüğünüz kripto paralara yatırabilirsiniz.

Hisse Senedi Piyasasını Öğrenin! Üniversite Öğrencisi için Yatırım Tavsiyeleri Araçları

Hisse senetleriyle işlem yapmak ve para kazanmak için öncelikle borsa hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmanız gerekmektedir . Borsa piyasası hakkında en ince detaylara kadar bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Piyasada bilmediğiniz terimlerle karşılaşabilirsiniz. Borsa emirleri, seans saatleri, açılış – kapanış fiyatları gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız.

Borsada hisse senedi yatırımı yapmak için piyasanın nasıl çalıştığını bilmeniz gerekiyor. Borsada yapılan işlemlerin mantığı, düşük fiyattan satın alıp fiyat yükseldiğinde satmak ve alım – satım arası fiyat farkından kar elde etmektir. Hisse senedini artık tanıyor, hakkında birçok bilginiz var ve geleceği hakkında bir tahmine sahipsiniz. Bu durumda yapmanız gereken bir başka önemli nokta strateji belirlemenizdir. Kendi stratejilerinizle işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Başka yatırımcıların stratejileriyle değil, kendi stratejilerinizle işlem yapmalısınız. Aynı zamanda sürünün hareket ettiği yönde değil, kendi belirlediğiniz yönde hareket etmelisiniz. Bütün bunları hallettikten sonra yatırıma başlayabilirsiniz.

Üniversite öğrencisi için yatırım tavsiyeleri
Üniversite Öğrencisi için Yatırım Tavsiyeleri

Verdiğimiz bilgiler Yatırım Tavsiyesi Değildir!

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap