Üniversite Öğrencileri, Kripto Piyasasının Strese ve Uykusuzluğa Neden Olduğunu Söylüyor

universite
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yatırımınızın ne kadar kazandığını veya kaybettiğini öğrenmek için her seferinde mobil cihazınızı kontrol etmenizden bahsedelim. Üniversite öğrencileri üzerinde yapılan yakın tarihli rapora göre, kripto para yatırımı yapan birçok Güney Koreli üniversite öğrencisi çok çeşitli zihinsel sorunlar nedeniyle sıkıntı çekiyor.

Bilgi sağlayıcı Alba Heaven tarafından yapılan ankete göre, ankete katılanların yüzde 68,3’ü psikolojik sorunlar yaşadığını iddia etti. Bu kategorideki öğrencilerin uykusuzluk ve stres nedeniyle çalışmalarla ve günlük rutinlerle mücadele ettiği bildiriliyor. Hatta diğerleri kripto bağımlısı olduklarını iddia ediyor. Bu arada, ankete katılanların üçte biri, kripto portföyünün fiyat performansının neden olduğu ruh hali değişimlerini deneyimlemeyi kabul etti.

Yüksekten al, ucuza sat Hisse senedi ve kripto endüstrileri için “düşüşlerde alın yükselişlerde satın” klasik yatırım tavsiyesidir. Bununla birlikte, rapor, ortalama bir üniversite öğrencisinin kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda dört aydan daha az deneyime sahip olduğunu belirtiyor.

Bu, en tepeden satın aldıkları veya Bitcoin’in önceki düşüşlerine hiç tanık olmadıkları anlamına geliyor.

Bitcoin’in birkaç hafta önce 65.000 dolara ulaştıktan sonra yaklaşık 30.000 dolara düştüğünü gören son piyasa çöküşünün ardından, bu öğrencilerin çoğu paniğe kapılıp satış yapmış gibi görünüyor.

Anket katılımcılarının yaklaşık yüzde 60’ı kripto ile para kaybettiklerini gösterdi. Kişi başına olan kaybın ise ortalama olarak 650 dolar olduğunu açıkladı

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!