Pazar, Mart 7, 2021

Uniswap’in toplam hacmi 100 milyar doları aştı

Merkezi olmayan platform Uniswap, toplam işlem hacmi 100 milyar doları aştı.

Uniswap CEO’su Hayden Adams, Pazartesi günü paylaşımında platformun 100 milyar doları aşan ilk merkezi olmayan borsa olduğunu açıkladı. Dune Analytics’ten alınan verileri kullanan Adams, Pazartesi itibariyle toplam hacmin 101,5 milyar dolar olduğunu söyledi. CEO tarafından paylaşılan grafik, Uniswap’in 2020 ortalarında DeFi boğa piyasasının başlangıcından bu yana nasıl büyüdüğünü ortaya koyuyor.

100 milyar doların üzerinde hacimde işlem yapan ilk merkezi olmayan ticaret platformu olduk

– Hayden Adams (@awesome) 

CoinGecko verilerine göre Uniswap, son 24 saatte 1,2 milyar doların üzerinde işlem yaptı ve kripto para birimi alım satım hacmi açısından en büyük borsalar arasında yer aldı.

Merkezi olmayan borsaların hacmi son sekiz ayda önemli ölçüde arttı. Merkezi olmayan borsalar, DeFi yönetim belirteçlerinin hızlı yükselişi nedeniyle merkezi borsaların hakimiyetini tehdit ediyor.

Bu durumun bazı olumsuz etkileri var. Ethereum tabanlı DEX’ler büyümeye devam ettikçe ve zincir içi işlemler artmaya devam ettikçe işlem ücretleri de arttı. Yoğun dönemlerde, Uniswap’teki işlem ücretleri 100 $ ‘a kadar ulaşabilir.

En son verilere göre DeFi protokollerine kilitlenen değer 57.6 milyar doları aştı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22