Pazartesi, Kasım 30, 2020

Uniswap kanıyor: Kilitli değer yüzde 40 azaldı!

Merkezi olmayan borsada kilitlenen toplam değer Uniswap, platform UNI ödül programını sonlandırırken yüzde 40 düştü!

Önde gelen merkezi olmayan borsaya (DEX) kilitlenen varlıkların toplam değeri Uniswap, UNI likidite ödül programı 17 Kasım’da sona ererken, son 24 saatte yüzde 38 düştü.

Öte yandan, SushiSwap “vampir” klonunda kilitlenen toplam değer ikiye katlandı.

Sadece üç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.07 milyar dolara ulaşan Uniswap’in toplam kilitli değeri, çeviri yayın süresine göre yüzde 43 düştü. Şu anda 1,75 milyar doların değeri düşmeye devam ediyor.

Uniswap kilitli toplam değer: DeFi Pulse

Uniswap’in likiditesindeki keskin düşüşün ardından, token sahipleri, UNI token ödüllerini likidite sağlayıcılarına yeniden tanıtma teklifinde oylama sürecine başladı.

Kripto tabanlı müzik akışı platformu Audius’tan Cooper Turley tarafından öne sürülen yeni teklif, UNI ödül miktarını önceki programa göre yarı yarıya düşürüyor. Uniswap’in WTBC / ETH, USDC / ETH, USDT / ETH ve DAI / ETH havuzlarının likidite sağlayıcıları daha önce her ay 2,5 milyon UNI token dağıtırken, yeni teklif iki ay boyunca havuz başına 1,25 milyon UNI dağıtmayı teklif ediyor. Toplam 10 milyon token toplayacak olan bu ödül miktarı, UNI’nin dolaşımdaki mevcut arzının yaklaşık yüzde 4,6’sına karşılık geliyor.

Teklif gününde rakip DEX SushiSwap, Uniswap’in teşvik sağlamayı bıraktığı dört çift için yeni teşvikler duyurdu. Yeni ödül programı, platformun “haftanın menüsü” teşvik yapısının yerini alacak:

2) Haftanın Menüsünü kaldırıyoruz ve getirileri şu çiftlere ayırıyoruz:

– ETH / USDT Tether Turle
– ETH / USDC Çember Salyangoz
– ETH / DAI Donald Dai
– ETH / wBTC BitCorn (YENİ)

– SushiChef (@SushiSwap) 16 Kasım 2020

SushiSwap, Uniswap’in ilk ödül programının sonundan yararlanacak gibi görünüyor. Borsanın toplam kilitli değeri sadece bir hafta içinde neredeyse ikiye katlandı, 260 milyon dolardan 500 milyon dolara yaklaştı.

SushiSwap kilitli toplam değer: DeFi Pulse
Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,882.96dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.92
  THYAO.IS₺11.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.89
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.60