Pazartesi, Ocak 18, 2021

Ukraynalı milyarderden Bitcoin madenciliği

Ukraynalı milyarder Igor Kolomoyski’ye ait olduğu belirtilen ABD’li çelik fabrikasının Bitcoin madenciliği yaptığı bildirildi.

1,1 milyar dolar net serveti ile Ukrayna’nın en etkili isimlerinden biri olan Kolomoyski, Ülkede faaliyet gösteren büyük bir özel banka olan PrivatBank’ın eski sahibidir. Ayrıca 2015 yılına kadar Dnipropetrovsk bölgesinin valiliğini yaptı.

Kolomoyski’nin Kentucky merkezli çelik fabrikası CC Metals & Alloys, koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerini durdurdu ve tesis bu yaz kapandı. Radio Free Europe’un bugün bildirdiğine göre, Çalışanlar tesiste devam eden tek faaliyetin Bitcoin madenciliği olduğunu söyledi. Kaynaklar, Depolardan birinin madencilik ekipmanıyla dolu olduğunu, Ancak kaç cihazın çalıştığını veya ne tür cihazların kullanıldığını bilmediklerini söyledi.

Kolomoyski, Tesisi 2011 yılında ortağı Gennady Bogolyubov ile 188 milyon dolara satın aldı.

Ukraynalı milyardere yolsuzluk iddiaları var.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,386.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18