Ubisoft Blockchain teknolojisine geçiyor!

ubisoft-logo-2018
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ubisoft Blockchain teknolojisine geçiyor! Oyun endüstrisi son yıllarda önemli ölçüde büyüdü, bunun en büyük sebeplerinden birisi de son teknolojik gelişmelerle entegre olmalarıdır. Haliyle oyun endüstrinin Blockchain teknolojisiyle karşı karşıya gelişi sürpriz olmasa gerek.

Fransız Dev Oyun şirketi Ubisoft, oyunlarında blockchain entegrasyonu sağlayacağını duyurdu.

Ubisoft’u bizler Assasin’s Creed ve Far Cry serileriyle daha çok tanıyoruz ve şirketin Blockchain entegrasyonu, Blockchain’in ve dolayısıyla kripto paraların kitlelerce fark edilmesi için büyük bir önem taşıyor.

ubisoft blockchain
Ubisoft blockchain

Ubisoft Blockchain bir oyuna ne verebilir ki?

Blockchain sistematiği gereği oyuncularına para kazandırabilir ancak sadece bununla sınırlanamaz.
HunterCoin ve Crpypto Kitties isimli iki blockchain bazlı oyun kullanıcılarına para kazandırmasıyla tanınıyor ancak bunun altında yatan güven sistemi, blockchainin ana bileşeninden kaynaklıydı. Çünkü blockchain, kullanıcıların oyun üzerinde veri değişikliği yapmalarını imkansız hale getiriyor. Her bilgi, her kullanıcıda olduğu için, a kullanıcısı tek başına bir değişiklik veya hile yaptığı zaman, online olduğu an yaptığı değişiklik diğer kullanıcılardaki kopyayla çelişeceğinden, sistemde değişikliğe gidemiyor. Bknz: Blockchain Teknolojisinin Faydaları Nelerdir?

Ek olarak, bir oyunda blockchain kullanımı, kripto para birimlerini de desteklediğinden ötürü kripto paraların yayınlanması, kullanılması dolayısıyla desteklenmesi anlamına geliyor. Bir oyundaki para birimi, kripto para birimine entegre olduğu an, akıllı sözleşmelere bağlanır ve dolayısıyla ödeme güvenliğini üst seviyelere taşır. Bu da oyunu oynayan oyuncu ve yatırımcılar için, fonlama güvencesi demektir.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!