Pazar, Nisan 18, 2021

Twitter CEO’su, Bitcoin geliştiricilerine 1 BTC bağışladı!

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in teknolojik çerçevesini iyileştirmeye odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Brink’e 1 Bitcoin bağışladı.

Brink, Salı günü açıklamasında “Geliştirici finansman çabalarımız için Jack Dorsey’den 1 BTC bağış aldık.” Gönderi paylaşıldığında Bitcoin 46.824 dolardan işlem görüyordu.

Yeni oluşturulan oluşum, yakın zamanda ABD Ulusal Gelir İdaresi’nden 503 (c) (3) kar amacı gütmeyen kuruluş statüsü aldı ve vergiden muaftı.

Kuruluş, geliştiricilerine yardım ederek Bitcoin’i daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Brink kuruluşu şunları açıklıyor:

“Brink, Bitcoin protokolünü ve ağını temel araştırma ve geliştirme yoluyla güçlendirmeyi ve Bitcoin geliştirici topluluğunu finansman, eğitim ve danışmanlık yoluyla desteklemeyi hedefliyor.”

Dorsey açıkça Bitcoin’i destekliyor. Geçen yıl 50 milyon dolarlık BTC satın alan CEO’nun şirketi Square, kripto paraya 170 milyon dolar daha yatırım yaptığını da duyurdu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21