Twitter Hack Olaylarında Şaşırtan Tutuklama: Hacker 17 Yaşındaymış!

hack

Twitter tarihinin en büyük güvenlik ihlali olayının arkasındaki beyin olduğu iddia edilen 17 yaşındaki bir çocuğun Florida’da tutuklandığı bildirildi.

Son olayda, Binance, Coinbase ve diğer birçok kripto borsa hesabı ilk olarak ele geçirildi ve bu hesaplardan Bitcoin’i paylaşılan adrese göndermeye çağrıldı. Etkinlik ilk etapta kripto borsaları ve hesaplarıyla sınırlı olsa da, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve diğer birçok ünlünün hesapları kısa sürede ele geçirildi ve bu hesaplardan yüz milyonlarca takipçi sahte bir şekilde yönlendirildi Bitcoin hediye kampanyası. Paylaşılan adrese saatler içinde toplam 120.000 dolar kripto para aktarıldı.

30’dan fazla ağır suçlama: “Sıradan bir çocuk değildi”

Tutuklandığı ve hapsedildiği, şu anda organize sahtekarlık, kimlik hırsızlığı, iletişim sahtekarlığı ve hackleme de dahil olmak üzere 30’dan fazla ciddi suçla itham edildiği belirtiliyor. Adı Graham Clark olarak belirtilen 17 yaşındaki çocuğun olaydaki tek şüpheli olup olmadığı henüz belli değil. Basın toplantısında “17 yaşında sıradan bir çocuk değildi.” Hillsborough Bölge Avukatı Andrew Warran, yalnız çalışıp çalışmadığı konusunda yorum yapamayacağını söyledi.

Kaliforniya Kuzey Bölge Başsavcısı, FBI, IRS ve Gizli Servis, şüpheliyi yakalamak için birlikte çalıştı. Florida, Tampa’da yaşadığı tespit edilen şüphelinin tekrar yargılanacağı kaydedildi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.