Türkiye’de 2 Kişiden Biri Kripto Para Yatırımcısı!

kripto para
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dicle Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, son 24 saatte Türkiye’de kripto para alım satım hacminin 20 milyar lira olduğunu söyledi.

Üniversite, kripto paraların hangisinin ne zaman değer kazanıp kaybedeceğinin bilinmemesini vurguladı. Dünya’da birçok kitleyi ilgilendiren kripto paralar hakkında Türkiye’de bir anket yaptılar. Yaptıkları ankete göre Türkiye’de her iki kişiden birinin kripto para yatırımcısı olduğu belirtildi.

Üniversite: “Bitcoin teknolojisiyle hayatımıza giren kripto paradan sonra insanlar kolay yoldan para kazanabilmek için kripto para yatırımcısı olmaya başladı. Ülkemizde de bu kripto para yatırımcıları gün geçtikçe fazlalaşıyor.  Türkiye’de şu anda yaklaşık 14,15 tane sanal kripto para borsası bulunuyor. Bugün ve dün, yaklaşık 24 saatlik kripto para işlem hacmi 2.4 milyar dolar.”

Kripto paraların kısa yoldan zengin olmanın yolu olmadığını belirten Üniversite, “Bu aslında uzmanlık gerektiren bir konu. Öyle işte ben 100 bin lira yatırayım hemen bir hafta sonra 400 bin, 500 bin para kazanayım. Ya da 1 milyar lira param olsun diye bir sistem yok burada. Tamamıyla dikkat edilmesi gereken bir nokta.” açıklamalarında bulundu.

Sonuç olarak, “Türkiye’de 18-29 yaş arası gençlere yaptığımız bu anket çalışmasında yaklaşık yüzde 65’lik bir oranın kripto para borsası hakkında bilgisi olduğunu gördük. Ve buna yatırım yapan oranı ise yüzde yaklaşık 48 olduğunu gördük. Yani şu anda Türkiye’de her 2 gençten biri kripto paraya çok düşük meblağda da olsa bir yatırım yapmış.” diyerek sözlerini bitirdi.

İlginizi çekebilir: Türkiye’de Kripto Para Kullanıcı Raporu

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!