Türkiye Kriptoları Kara Para Aklama Listesine Aldı!

türkiye
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin kripto para birimlerini dizginlemek için yaptığı son hamle hemen yürürlüğe girdi.


Türkiye, ülkenin ödemeler için kripto kullanımı yasağının yürürlüğe girmesinden bir gün sonra, kara para aklamayı önleme (AML) ve terörizmin finansmanı düzenlemeleri kapsamındaki firmalar listesine kripto para ticaret platformlarını ekledi. Resmi Gazete’de Cumartesi günü erken saatlerde yayınlanan bir cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, ülkemizin kripto para birimlerini dizginleme konusundaki son hamlesi derhal yürürlüğe girdi.

Türkiye, kripto para birimi endüstrisindeki kısıtlamaları, ödeme aracı olarak yukarıda belirtilen kripto yasağıyla Nisan ayı ortasında sıkılaştırmaya başladı. Yasaktan önce, kısmen Türk lirasının önemli bir dış satış baskısıyla karşı karşıya kalması nedeniyle kripto kullanımı artmaya başlamıştı.

Yasağın duyurulmasından bu yana iki kripto borsası kapatıldı ve her birinden çalışan kayıp fon iddialarıyla birlikte gözaltına alındı. Son zamanlarda, bu borsalardan biri olan Thodex ile ilgili soruşturma nedeniyle altı kişi tutuklandı ve kısa süre önce CEO’su kaybolmuştu.

Thodex ile ilgili detayları haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!