Pazar, Mart 7, 2021

Türkiye Kripto Para’da Avrupa’da Birinci!

Türkiye kripto para kullanımında da adından söz ettirmeye devam ediyor. Dünya Ekonomik Forumu (Dünya Ekonomik Forumu) tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye en çok kripto para kullanan Avrupa ülkesi.

20 Şubat’ta NTV tarafından paylaşılan haberde, dünyanın en büyük 74 ekonomisi arasında en çok kripto para kullanan ülkelerin vatandaşları hakkında bilgi verildi.

Araştırmaya göre Nijerya yüzde 33 ile ilk sırada geliyor. Vietnam yüzde 21 ile ikinci sırada ve Filipinler yüzde 20 ile üçüncü sırada. Kripto para kullanım oranını Türkiye’de %16 olarak tanımlanırken, dünyada dördüncü sırada yer alıyor.

Latin Amerika ilgi göstermeye başladı

Türkiye’deki teknolojik gelişmelere ayak uydurması kolay genç nesil sayesinde dünya, devlet dönüşümünü finanse etmeye uyum sağlıyor. Özellikle Afrika’da ve Asya’da yaygın olarak kullanılmaya başlayan kripto para, Türkiye’de de büyük ilgi görüyor.

NTV’nin haberine göre Afrika ve Güneydoğu Asya ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiği kripto para birimi alanında Latin Amerika ülkeleri de yer alıyor. Peru, kripto parayı beşinci sırada kullanırken; Brezilya, Kolombiya, Arjantin, Meksika ve Şili de eyalette çift haneli oranlara ulaştı.

Çalışmada 74 ülke arasında en az kripto para kullanan ülkeler yüzde 4 ile Japonya ve Danimarka oldu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,959.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22