Pazartesi, Ocak 18, 2021

Türkiye Bitcoin Madencileri Zorda Kaldı

Türkiye Bitcoin Madencileri Zorda Kaldı – Türkiye ‘de elektriğe gelen zam açıklaması, Bitcoin ve Altcoin Madencileri ‘ni derinden yaraladı. Zam 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

Türkiye her ne kadar madencilik konusunda dünyanın kabul ettiği ölçek ve sıklığın altında kalsa da; birçok kişi bu kârlı kripto para madenciliği ile uğraşmakta. Özellikle Bitcoin fiyatı ‘nın sıçrama yaptığı ve 12 bin dolar ‘ın üstüne çıktığı bir dönemde, ”Madencilik (Mining)” yeniden çok karlı bir alternatif haline geldi. İşte bu noktada EPDK’nın ( Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) yaptığı açıklama Türk kripto para sektöründe, özellikle de bitcoin madenciliği özelinde, sıkıntı yarattı .

türkiye bitcoin madencileri

Yapılan açıklamada elektriğe yüzde 15’lik bir zam geleceği ifade edildi. Bu da Bitcoin Madencileri için en büyük tüketim parametresi olan elektrik fiyatlarında bir sıkıntı ve bilanço artışı yapacak.

Türkiye Bitcoin Madencileri Zorda!

Volatilite ve Bitcoin dominance ‘nin bu kadar yüksek olduğu olduğu bir piyasada iş yapan madenciler; özellikle gider kalemlerini olabildiğince kısmaya çalışıyor. Ne var ki, Türkiye ’de son gelen elektrik zammı ile Türkiye Bitcoin Madencileri işinin artık daha da zor olacağını biliyor.

bitcoin madencilik

EPDK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“1 Temmuz’dan itibaren geçerli olan elektrik piyasası tarifelerini belirleyen maliyet bileşenlerinde oluşan artışlar nedeniyle görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi satın alan tüketicilerin tükettiği elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil yüzde 15 artış yapılmıştır. Bu kapsamda 1 Temmuz itibarıyla mesken abonelerince 100 kilovatsaatelektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 61.8 lira ödenecektir.”

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.10
  THYAO.IS₺13.12
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.04