hack

Türk Kripto Para Borsası Hacklendi mi? İddiaya Göre Evet! Kimlik bilgileri de sızdırıldı!

Güncellenme Tarihi

Geçtiğimiz saatler içerisinde sosyal medyaya ve CoinOtag kanallarına ulaştırılan iddialara göre, bir Türk Kripto Para Borsası hacklenmiş ve kullanıcıların kimlik bilgileri yayınlanmıştı!

Reklam
binance 2
hacker

Perde Aralandı!

CoinOtag tarafına iletilen verilerle araştırmalarımız iddiaların doğru olduğunu, kimlik bilgilerinin yayınlandığını ancak hacklendiği iddia edilen kripto para borsasının bir kripto para sitesi olduğu ortaya çıktı.

Reklam

mydexpay.io isimli siteyi hacklediğini savunan hackerler,

Adamlar açıkları hala kapatmadı, o kadar söyledik, dinlemiyorlar, bize kulakları kapalı.Haberleri olsun, bir vurgun daha yapıcaz. Hala kapatamadılar. Kabak gibi açık. Tekrar ediyoruz ki yatırım yapmayın. Şu adamlara güvenmeyin. Hala rahatlıkla yalan söylüyorlar. Dansöz tanere inanmayın, tüm veritabanı ve kimlikler bizde. Sistemdeki açığı söylemek için 10 Haziranda belirli bir miktar talep ettik, cevap dahi vermediler. Şimdi kıvırma taktiğine geçtiler.” açıklamasını yaptı!

MyDexPay tarafından açıklama yapılmadı!

Selfie ile birlikte depolanan kimlik verileri, dexleaks.com’da yayınlandı!

Screenshot 5

İddiayı sürdüren hackerler şöyle bir açıklamada da bulundu:

Size selfie ve kimliklerle hiçbirşey yapılamayacağını söyleyenler elbet olacak. Adınıza sahte hesaplar açılabilir. Kara para aklanması için kullanılabilir. Sahte kimlikle banka hesaplarınız telefon numaralarınız ele geçirilebilir. Şu an kayıtlı olduğunuz tüm sistemlerde şifrem çalındı denildiğinde bile bu selfiler sayesinde şifreleriniz alınılabilir. Neticede hem kimlikleriniz elimizde hem de o kimlikleri yüzünüzün dibine tutup çektiğiniz fotoğraflarınız. 10 Haziran’da MyDexPey patronlarını da uyardık ama bize yanıt vermedi ve şimdi bunun cezasını çekiyor…

Hackerlar, kimlik onaylarını sistemden tamamen kaldırıp yok etmek için kullanıcılardan 0,01 Bitcoin veya 0.5 Ethereum talep ediyor. Aksi taktirde ele geçirilen kimliklerin satılacağı duyurusunu da ilgili siteden paylaşmış bulunuyorlar.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.